Koronawirus w Polsce, 11 czerwca. Ile jest dziś zakażeń w woj. wielkopolskim? [11.06.2021]

2021-06-11 10:32 bm
Koronawirus w Polsce, 11 czerwca. Ile jest dziś zakażeń w woj. wielkopolskim? [11.06.2021]
Autor: Shutterstock Koronawirus w Polsce, 11 czerwca. Ile jest dziś zakażeń w woj. wielkopolskim? [11.06.2021]

Koronawirus 11 czerwca, raport. Ile jest dziś zakażeń w Polsce? Ministerstwo Zdrowia publikuje codziennie nowe dane dotyczące epidemii koronawirusa w Polsce. Podawana jest liczba nowych przypadków w naszym kraju z podziałem na poszczególne województwa. Statystyki obejmują również dane dotyczące pacjentów, którzy zmarli z powodu COVID-19. Również w piątek (11 czerwca) Ministerstwo Zdrowia przedstawi najnowszy raport dotyczący epidemii koronawirusa w Polsce. Ile jest dziś zakażeń? Jak wygląda stan epidemii w województwie wielkopolskim? Czytaj na se.pl.

Koronawirus 11 czerwca, raport. Ile jest dziś zakażeń w Polsce?

Ministerstwo Zdrowia codziennie prezentuje najnowsze dane dotyczące epidemii koronawirusa w Polsce. Dowiadujemy się m.in. ile jest nowych przypadków koronawirusa w naszym kraju, w których województwach jest ich najwięcej, ilu pacjentów przegrało walkę z COVID-19. Za nami trzy fale koronawirusa, które zebrały żniwo zgonów.

Przez wiele tygodni obowiązywał twardy lockdown. Zamknięte były m.in. sklepy w galeriach handlowych, zakłady fryzjerskie i kosmetyczne. 1 maja rozpoczęło się odmrażanie polskiej gospodarki, a od 31 maja wiele obostrzeń zniknęło z naszego życia. Otwarte są szkoły, sklepy czy też można organizować imprezy okolicznościowe na ograniczoną liczbę osób. Dobra sytuacja związana z pandemią powoduje, że rząd myśli o jeszcze większym luzowaniu obostrzeń, które ma nastąpić po 25 czerwca. Jak wygląda sytuacja epidemiczna dziś, w piątek 11 czerwca 2021 roku?

Ministerstwo Zdrowia codziennie po godz. 10:30 przekazuje nowe dane dotyczące koronawirusa w Polsce. W piątek (11 czerwca 2021) resort zdrowia poinformował o 341 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem.

Niestety, są także kolejne zgony w Polsce. Z powodu COVID-19 zmarło 19 osób. Natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 49 osób.

Łącznie w Polsce chorobę potwierdzono u 2 877 007 osób. Niestety, 74 515 osób zmarło.

Koronawirus w Wielkopolsce. 11 czerwca 2021 [RAPORT]

Jak wygląda sytuacja w województwie wielkopolskim? Niestety, każdego dnia przybywa wielu chorych. W ostatnim raporcie czytamy, że w Wielkopolsce chorobę potwierdzono u 33 osób. Niestety, odnotowano także kolejne zgony w regionie. Zmarło 10 osób.

Premier Mateusz Morawiecki zarejestrował się na szczepienie
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE