Koronawirus w Polsce, 19 kwietnia. Ile jest dziś zakażeń w woj. wielkopolskim? [19.04.2021]

2021-04-19 10:32 bm
Koronawirus w Polsce, 5 maja. Ile jest dziś zakażeń w woj. wielkopolskim? [5.05.2021]
Autor: Shutterstock Koronawirus w Polsce, 5 maja. Ile jest dziś zakażeń w woj. wielkopolskim? [5.05.2021]

Koronawirus 19 kwietnia, raport. Ile jest dziś zakażeń w Polsce? Ministerstwo Zdrowia publikuje codziennie nowe dane dotyczące epidemii koronawirusa w Polsce. Podawana jest liczba nowych przypadków w naszym kraju z podziałem na poszczególne województwa. Statystyki obejmują również dane dotyczące pacjentów, którzy zmarli z powodu COVID-19. Również w poniedziałek (19 kwietnia) Ministerstwo Zdrowia przedstawi najnowszy raport dotyczący epidemii koronawirusa w Polsce. Ile jest dziś zakażeń? Jak wygląda stan epidemii w województwie wielkopolskim? Czytaj na se.pl.

Koronawirus 19 kwietnia, raport. Ile jest dziś zakażeń w Polsce?

Ministerstwo Zdrowia codziennie prezentuje najnowsze dane dotyczące epidemii koronawirusa w Polsce. Dowiadujemy się m.in. ile jest nowych przypadków koronawirusa w naszym kraju, w których województwach jest ich najwięcej, ilu pacjentów przegrało walkę z COVID-19. Od kilku tygodni zmagamy się z trzecią falą pandemii koronawirusa, która w ostatnich dniach zwolniła.

Od soboty (27 marca) na terenie całego kraju obowiązuje lockdown. Zamknięte są m.in. sklepy w galeriach handlowych, zakłady fryzjerskie i kosmetyczne. Jak wygląda sytuacja epidemiczna dziś, w poniedziałek 19 kwietnia 2021 roku?

Ministerstwo Zdrowia codziennie po godz. 10:30 przekazuje nowe dane dotyczące koronawirusa w Polsce. W poniedziałek (19 kwietnia 2021) resort zdrowia poinformował o 7 283 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem.

Niestety, są także kolejne zgony w Polsce. Z powodu COVID-19 zmarło 48 osób. Natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 53 osoby.

Łącznie w Polsce chorobę potwierdzono u 2 695 327 osób. Niestety, 62 133 osób zmarło.

 

Koronawirus w Wielkopolsce. 19 kwietnia 2021 [RAPORT]

Jak wygląda sytuacja w województwie wielkopolskim? Niestety, każdego dnia przybywa wielu chorych. W ostatnim raporcie czytamy, że w Wielkopolsce chorobę potwierdzono u 720 osób. Niestety, odnotowano także kolejne zgony w regionie. Zmarły 43 osoby.

Szczyt pandemii we wrocławskim szpitalu tymczasowym.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE