Koronawirus w Polsce, 6 maja. Ile jest dziś zakażeń w woj. wielkopolskim? [6.05.2021]

2021-05-06 10:35
Koronawirus w Polsce, 6 maja. Ile jest dziś zakażeń w woj. wielkopolskim? [6.05.2021]
Autor: Shutterstock Koronawirus w Polsce, 6 maja. Ile jest dziś zakażeń w woj. wielkopolskim? [6.05.2021]

Koronawirus 6 maja, raport. Ile jest dziś zakażeń w Polsce? Ministerstwo Zdrowia publikuje codziennie nowe dane dotyczące epidemii koronawirusa w Polsce. Podawana jest liczba nowych przypadków w naszym kraju z podziałem na poszczególne województwa. Statystyki obejmują również dane dotyczące pacjentów, którzy zmarli z powodu COVID-19. Również w czwartek (6 maja) Ministerstwo Zdrowia przedstawi najnowszy raport dotyczący epidemii koronawirusa w Polsce. Ile jest dziś zakażeń? Jak wygląda stan epidemii w województwie wielkopolskim? Czytaj na se.pl.

Koronawirus 6 maja, raport. Ile jest dziś zakażeń w Polsce?

Ministerstwo Zdrowia codziennie prezentuje najnowsze dane dotyczące epidemii koronawirusa w Polsce. Dowiadujemy się m.in. ile jest nowych przypadków koronawirusa w naszym kraju, w których województwach jest ich najwięcej, ilu pacjentów przegrało walkę z COVID-19. Od kilku tygodni zmagamy się z trzecią falą pandemii koronawirusa, która na szczęście mocno zwolniła w ostatnich dniach.

Przez wiele tygodni obowiązywał twardy lockdown. Zamknięte były m.in. sklepy w galeriach handlowych, zakłady fryzjerskie i kosmetyczne. Od 1 maja trwa odmrażanie polskiej gospodarki. Jeśli sytuacja ciągle będzie się polepszać to 29 maja wiele obostrzeń zniknie z naszego życia. Jak wygląda sytuacja epidemiczna dziś, w czwartek, 6 maja 2021 roku?

Ministerstwo Zdrowia codziennie po godz. 10:30 przekazuje nowe dane dotyczące koronawirusa w Polsce. W czwartek (6 maja 2021) resort zdrowia poinformował o 6 431 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem.

Niestety, są także kolejne zgony w Polsce. Z powodu COVID-19 zmarło 158 osób. Natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 352 osoby.

Łącznie w Polsce chorobę potwierdzono u 2 818 378 osób. Niestety, 68 993 osób zmarło.

koronawirus polska wojewodztwa 6.05.2021
Autor: GRAFIKA SE Jerzy Frątczak

Koronawirus w Wielkopolsce. 6 maja 2021 [RAPORT]

Jak wygląda sytuacja w województwie wielkopolskim? Niestety, każdego dnia przybywa wielu chorych. W ostatnim raporcie czytamy, że w Wielkopolsce chorobę potwierdzono u 753 osób. Niestety, odnotowano także kolejne zgony w regionie. Zmarło 50 osób.

koronawirus polska przyrost 6.05.2021
Autor: GRAFIKA SE Jerzy Frątczak
Majówkowe szczepienia mobilne na Placu Zamkowym w Lublinie
bm
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE