Koronawirus w Polsce, 8 kwietnia. Ile jest dziś zakażeń w woj. wielkopolskim? [08.04.2021]

2021-04-08 10:34 bm
Koronawirus w Polsce, 8 kwietnia. Ile jest dziś zakażeń w woj. wielkopolskim? [08.04.2021]
Autor: Shutterstock Koronawirus w Polsce, 8 kwietnia. Ile jest dziś zakażeń w woj. wielkopolskim? [08.04.2021]

Koronawirus 8 kwietnia, raport. Ile jest dziś zakażeń w Polsce? Ministerstwo Zdrowia publikuje codziennie nowe dane dotyczące epidemii koronawirusa w Polsce. Podawana jest liczba nowych przypadków w naszym kraju z podziałem na poszczególne województwa. Statystyki obejmują również dane dotyczące pacjentów, którzy zmarli z powodu COVID-19. Również w czwartek (8 kwietnia) Ministerstwo Zdrowia przedstawi najnowszy raport dotyczący epidemii koronawirusa w Polsce. Ile jest dziś zakażeń? Jak wygląda stan epidemii w województwie wielkopolskim? Czytaj na se.pl.

Koronawirus 8 kwietnia, raport. Ile jest dziś zakażeń w Polsce?

Ministerstwo Zdrowia codziennie prezentuje najnowsze dane dotyczące epidemii koronawirusa w Polsce. Dowiadujemy się m.in. ile jest nowych przypadków koronawirusa w naszym kraju, w których województwach jest ich najwięcej, ilu pacjentów przegrało walkę z COVID-19. Od kilku tygodni zmagamy się z trzecią falą pandemii koronawirusa, która - zdaniem ekspertów - powinna osiągnąć szczyt za kilka dni.

Od soboty (27 marca) na terenie całego kraju obowiązuje lockdown. Zamknięte są m.in. sklepy w galeriach handlowych, zakłady fryzjerskie i kosmetyczne. Jak wygląda sytuacja epidemiczna dziś, w czwartek 8 kwietnia 2021 roku?

Ministerstwo Zdrowia codziennie po godz. 10:30 przekazuje nowe dane dotyczące koronawirusa w Polsce. W czwartek (8 kwietnia 2021) resort zdrowia poinformował o 27 887 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem.

Niestety, są także kolejne zgony w Polsce. Z powodu COVID-19 zmarło 241 osób. Natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 713 osób.

Łącznie w Polsce chorobę potwierdzono u 2 499 507 osób. Niestety, 56 659 osób zmarło.

 

koronawirus w Polsce województwa 8 4 2021
Autor: GRAFIKA SE Maciej Turowicz

Koronawirus w Wielkopolsce. 8 kwietnia 2021 [RAPORT]

Jak wygląda sytuacja w województwie wielkopolskim? Niestety, każdego dnia przybywa wielu chorych. W ostatnim raporcie czytamy, że w Wielkopolsce chorobę potwierdzono u 2767 osób. Niestety, odnotowano także kolejne zgony w regionie. W ciągu ostatnie doby zmarło aż 80 osób.

koronawirus w Polsce przyrost dzienny 8 4 2021
Autor: GRAFIKA SE Maciej Turowicz
Szczepienia na koronawirusa. Nowy harmonogram szczepień. Kiedy można się zaszczepić?
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE