Koronawirus. Coraz GORSZA sytuacja w Wielkopolsce. Czarna wizja ministra Niedzielskiego dla mieszkańców

2021-04-07 11:51 bm
Łóżka szpitalne
Autor: PAWEŁ NOWAK/SUPER EXPRESS

Koronawirus w Polsce. Ciągle zmagamy się z trzecią falą pandemii koronawirusa. Szczególnie trudna jest sytuacja w szpitalach, która dotyczy zajętości łóżek i respiratorów. Coraz gorzej to wygląda w województwie wielkopolskim. Wiele na to wskazuje, że pacjenci niedługo mogą trafiać do innego województwa!

Trzecia fala pandemii koronawirusa jest o wiele bardziej dramatyczna niż dwie poprzednie. W ostatnich tygodniach notowaliśmy w Polsce rekordowe przyrosty zakażeń i zgonów. Podobnie sprawa ma się w przypadku sytuacji w szpitalach. W wielu województwach sytuacja jest bardzo trudna. Między innymi pacjenci z woj. śląskiego transportowani są do woj. opolskiego. Wiele na to wskazuje, że podobnie będzie z chorymi z woj. wielkopolskiego.

- W województwie wielkopolskim i dolnośląskim jest bardzo duża dynamika zachorowań. Zeszłotygodniowa kumulacja spowodowała, że w szpitalach w tych dwóch regionach jest coraz więcej chorych - przyznał na środowej konferencji Adam Niedzielski.

Minister zdrowia powiedział, że jeśli dynamika będzie ciągle rosła to zabraknie miejsca w wielkopolskich szpitalach. Tym samym pacjenci trafiać będą do placówek w innym województwie.

- W przypadku Wielkopolski chorzy trafiać będą do województwa zachodniopomorskiego. Tam mamy jedyny nieotwarty szpital tymczasowy, który będzie aktywnie wspierał pacjentów z województwa wielkopolskiego - dodał Niedzielski.

Na ten moment w woj. wielkopolskim zajętych jest 80,33% łóżek i 75,09% respiratorów. W ciągu ostatniej doby w regionie chorobę potwierdzono u 1476 osób. Niestety, zmarło 20 osób.

Szczepienia na koronawirusa. Nowy harmonogram szczepień. Kiedy można się zaszczepić?
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE