Koronawirus w Polsce? Domy Kultury w Poznaniu ODWOŁUJĄ imprezy!

2020-02-28 8:09
Koronawirus
Autor: Pixabay/FotoshopTofs/Zdjęcie poglądowe Koronawirus w Polsce? Dwie osoby z Krapkowic pod obserwacją

Koronawirus w Polsce? W naszym kraju nie ma do tej pory potwierdzonego przypadku zakażenia koronawirusem, ale wiele instytucji wprowadza dodatkowe środki ostrożności. Tak jest m.in. w Osiedlowych Domach Kultury na poznańskich Winogradach. Odwołano wiele imprez i zawieszono działalność Klubów Seniora!

Koronawirus w Polsce?

Brak imprez kulturalnych z powodu koronawirusa? Taką decyzję podjęła Poznańska Spółdzielnia Mieszkaniowa "Winogrady". W Osiedlowych Domach Kultury w tej dzielnicy nie będą odbywać się wydarzenia kulturalne. Taką profilaktyczną decyzję podjął prezes spółdzielni.

- W zakresie prowadzonej działalności społecznej, oświatowej, kulturalnej i sportowo-rekreacyjnej, zawiesza się do odwołania działalność Klubów Seniora. Zajęcia i imprezy o charakterze okazjonalnym realizowane przez poszczególne domy kultury przesunięte zostaną na inny termin, zgodnie z bieżącymi komunikatami. Zajęcia stałe będą realizowane bez zmian - czytamy w komunikacie.

CZYM JEST KORONAWIRUS?

Główny Inspektorat Sanitarny informuje podróżnych, że koronawirus z Chin (koronawirus 2019-nCoV) jest wirusem osłonkowym, podatnym na działanie wszystkich rozpuszczalników lipidów. Należy pamiętać o częstym myciu rąk wodą z mydłem lub dezynfekować je środkiem na bazie alkoholu. Według aktualnej wiedzy nie ma ryzyka zakażenia się wirusem poprzez towary zamawiane z Chin.

Poradnik eksperta jak przygotować się na kryzys podczas epidemii koronowirusa?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE