Koronawirus w Polsce. Nie żyje ZAKONNICA z Poznania!

2020-05-29 14:12 BM
Koronawirus w Polsce. Nie żyje ZAKONNICA z Poznania!
Autor: P. Jaskółka/ pixabay.com Koronawirus w Polsce. Nie żyje ZAKONNICA z Poznania!

Koronawirus w Polsce. Smutne informacje z Poznania. Nie żyje siostra zakonna ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Św. Wincentego a Paulo. Kobieta była zakażona SARS-CoV 2. Zgon nie jest jeszcze zaliczony do oficjalnych statystyk Ministerstwa Zdrowia, ale wydaje się to być kwestią czasu.

W piątek (29 maja) ministerstwo zdrowia poinformowało o jednym zgonie w Poznaniu. Okazuje się, że liczba ta będzie większa, o czym informuje portal gloswielkopolski.pl.

- Mamy dwa nowe zgony, a od czwartkowych raportów - łącznie siedem. Pierwszy przypadek śmiertelny został odnotowany w raporcie z godz. 10. Drugi, o którym raport jeszcze nie wspominał, to śmierć siostry zakonnej ze zgromadzenia przy ul. Mińskiej w Poznaniu - przekazała w rozmowie z "Głosem" Anna Pawłowska, kierownik Oddziału Epidemiologii PSSE.

Zgon został zgłoszony w czwartek, a Anna Pawłowska dodaje, że siostra zakonna była w podeszłym wieku i miała choroby współistniejące.

Ognisko koronawirusa w Domu Zakonnym Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo pojawiło się na początku maja. Zakażone były niemal wszystkie siostry oraz ksiądz, który tam mieszkał. Szarytki z Poznania zaraziły sie od sióstr z Chełmna (woj. kujawsko-pomorskie), gdzie także było ognisko wirusa.

Super Raport 29 V (goście: Kukiz, Flisiak)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.