Koronawirus w Poznaniu. DRAMATYCZNE informacje w sprawie respiratorów

2020-10-28 13:52 bm
Koronawirus w Poznaniu. DRAMATYCZNE informacje w sprawie respiratorów
Autor: Pixabay Koronawirus w Poznaniu. DRAMATYCZNE informacje w sprawie respiratorów

Trwa walka z pandemią koronawirusa. Szpitale mają coraz mniej wolnych miejsc i respiratorów. Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak bije na alarm. W stolicy Wielkopolski za chwilę wszystkie respiratory będą zajęte!

Z każdym dniem dane dotyczące koronawirusa są coraz bardziej dramatyczne. W środę (28 października) zanotowano dobowy rekord zakażeń i zgonów w Polsce.

Bardzo trudna sytuacja jest także w Poznaniu. To właśnie w powiecie poznańskim i mieście notuje się obecnie najwięcej nowych przypadków. Na ten moment mamy 3749 zakażonych, a w szpitalu znajduje się 396 osób.

Jacek Jaśkowiak powiedział, że 38 osób przebywających w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim w Poznaniu znajduje się pod respiratorem. Oznacza to, że zostały wolne tylko dwa takie urządzenia!

Prezydent Poznania na środowej konferencji podkreślił, że można pomóc szpitalom na terenie Poznania.

- Najlepiej przekazać pieniądze. Szpital najlepiej wie co i gdzie kupić, jakiej jakości. Jeśli ktoś chce pomóc, najlepiej zadzwonić do Urzędu Miasta, bo możemy skoordynować potrzeby sprzętowe - przekazał Jaśkowiak.

Miasto Poznań wydało już 12 milionów złotych na działania związane z powstrzymywaniem pandemii. Na tej sumie z pewnością się nie skończy, bo potrzeby są coraz większe.

Gigantyczna kolejka do testów na koronawirusa w Skawinie