Koronawirus w Poznaniu. Place zabaw i boiska ponownie ZAMKNIĘTE!

2020-10-30 9:51 bm
Koronawirus w Poznaniu. Place zabaw i boiska ponownie ZAMKNIĘTE!
Autor: czytelnik Koronawirus w Poznaniu. Place zabaw i boiska ponownie ZAMKNIĘTE!

W piątek poznamy nowe obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa. Wiadomo już, że place zabaw i boiska sportowe będą zamknięte. Taką decyzję podjęła jedna ze spółdzielni mieszkaniowych w Poznaniu. Wiele na to wskazuje, że w ślad za nią pójdą inni zarządzający takimi obiektami.

Podczas walki z koronawirusem wprowadzanych jest wiele obostrzeń. Już wiosną zamknięte były m.in. place zabaw i boiska sportowe. W późniejszym czasie, gdy była zgoda na otwarcie obiektów, wiele było i tak zamkniętych. Okazuje się, że w najbliższych tygodniach nie będzie znowu można korzystać z placów zabaw i obiektów sportowych.

Poznańska Spółdzielnia Mieszkaniowa "Winogrady" w Poznaniu poinformowała, że od 1 listopada nastąpi zamknięcie placów zabaw i obiektów sportowych. Niektóre obiekty, którymi zarządza PSM Winogrady zostały już zamknięte, co widać na powyższym zdjęciu.

- Administracja nie ponosi odpowiedzialności za skutki przebywania dzieci w tym czasie na terenie placu - czytamy.

Mieszkańcy osiedla nie kryją zaskoczenia. Wiele osób zauważa, że z placów zabaw korzystają dzieci, które chodzą do przedszkola i tam mogą korzystać z tego typu obiektów.

- Jestem ostatnią osobą która lekceważy covid, ale całe lato dzieci korzystały z placów zabaw i nie odnotowano wtedy takich wzrostów zakażeń jak teraz, ewidentnie problem jest gdzie indziej - zauważa jedna z mieszkanek Poznania.

Na ten moment inne spółdzielnie mieszkaniowe w Poznaniu nie informują o zamknięciu placów zabaw i boisk sportowych. Na piątek zapowiadana jest jednak konferencja premiera Mateusza Morawieckiego. Szef rządu ma na niej ogłosić nowe obostrzenia w związku z koronawirusem. Być może wśród nowych ograniczeń znajdzie się zamknięcie placów zabaw i boisk.

Ogromne kolejki po darmowy test na koronawirusa