Koronawirus. Ponad 800 nowych przypadków. Jak wygląda sytuacja w Wielkopolsce?

2020-08-14 10:31 BM
Koronawirus w Wielkopolsce.
Autor: Łukasz Gągulski/SUPER EXPRESS Koronawirus w Wielkopolsce.

Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowsze dane dotyczące koronawirusa. Liczba zakażonych stale rośnie. Dane są niepokojące i ciągle przybywa wielu chorych. Wśród zakażonych są także mieszkańcy województwa wielkopolskiego. Jak wygląda sytuacja w regionie?

W piątek (14 sierpnia) po godz. 10:30 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 832 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem, a także o 15 zgonach spowodowanych COVID-19.

Łącznie w Polsce chorobę potwierdzono u 55 319 osób. Niestety, 1858 osób zmarło.

W województwie wielkopolskim potwierdzono 43 nowe przypadki zakażenia. Niestety są też dwa kolejne przypadki śmiertelne.

- Z przykrością informujemy, na podstawie komunikatu Ministerstwa Zdrowia, że w szpitalu jednoimiennym przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu z powodu Covid-19 zmarły dwie osoby z Konina: 74-letni mężczyzna oraz 80-letnia kobieta - przekazało biuro prasowe Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

Od początku pandemii w Wielkopolsce odnotowano 4631 przypadków zakażeń koronawirusem. Niestety, aż 212 osób zmarło z powodu COVID-19. Na ten moment wyzdrowiało 3046 osób.

Wielka ewakuacja w mieście! Wszystko przez koronawirusa

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.