Koronawirus. REKORD nowych przypadków w Polsce. Dużo zgonów w Poznaniu!

2020-10-01 10:35 BM
Koronawirus w Wielkopolsce. Nowe przypadki COVID-19!
Autor: DOMIN Koronawirus w Wielkopolsce. Nowe przypadki COVID-19!

Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowsze dane dotyczące koronawirusa. Liczba zakażonych stale rośnie, a w czwartek (1 października) odnotowano kolejny rekord nowych zakażeń. Wśród zakażonych są także mieszkańcy województwa wielkopolskiego. Jak wygląda sytuacja w regionie?

W czwartek (1 października) po godz. 10:30 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1967 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. To dotychczasowy rekord jeśli chodzi o dobowy przyrost nowych przypadków.

Niestety, są także kolejne zgony w Polsce. Z powodu COVID-19 zmarła 1 osoba. Natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 29 osób.

Łącznie w Polsce chorobę potwierdzono u 93 481 osób. Niestety, 2543 osób zmarło.

Wśród zakażonych są także osoby z woj. wielkopolskiego. Chorobę potwierdzono u 173 osób. Niestety, jest także bardzo dużo zgonów!

- Z przykrością informujemy, na podstawie komunikatu Ministerstwa Zdrowia, że w poznańskim wielospecjalistycznym szpitalu zakaźnym przy ulicy Szwajcarskiej z powodu Covid-19 zmarło 6 Wielkopolan: 75-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu gnieźnieńskiego, 77-letnia kobieta, mieszkanka powiatu leszczyńskiego, 90-letnia kobieta, mieszkanka powiatu kaliskiego, 85-letni mężczyzna z Poznania, 92-letnia kobieta, mieszkanka powiatu gostyńskiego i 80-letnia kobieta z Poznania - przekazało biuro prasowe Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Od początku pandemii w Wielkopolsce odnotowano 7985 przypadków zakażeń koronawirusem, z czego 1611 to przypadki aktywne. 289 osób zmarło, a 6085 wyzdrowiało.

Książka „Pandemia. Dzieje zarazy” do kupienia na www.wydawnictwoharde.pl.

Książka „Pandemia. Dzieje zarazy” do kupienia na www.wydawnictwoharde.pl.
Autor: SE.pl
Łukasz Szumowski ma koronawirusa!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.