Koronawirus wśród księży. Byłeś na mszy świętej? Sanepid z Piły szuka wiernych!

2020-07-30 11:54
Koronawirus wśród księży. Byłeś na mszy świętej? Sanepid z Piły szuka wiernych!
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Koronawirus wśród księży. Byłeś na mszy świętej? Sanepid z Piły szuka wiernych!

Niepokojące informacje z Piły. Czterech księży z parafii świętej Rodziny w Pile jest zakażonych koronawirusem. Sanepid poszukuje wiernych, którzy przyjmowali Komunię Świętą podczas wybranych mszy świętych.

Koronawirusem może zarazić się każdy z nas. Tym razem aż cztery przypadki potwierdzono u księży z parafii świętej Rodziny w Pile.

- Czterech z nich w wieku: 36, 40, 47 i 52 lata ma wynik dodatni na obecność SARS CoV-2. Czują się dobrze. Kolejni czekają na wyniki - poinformowała  Danuta Kmieciak, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pile.

Portal asta24.pl informuje, że wszystko zaczęło się od 52-letniego księdza, który skarżył się na przeziębienie i kaszel. Wynik testu na COVID-19 okazał się pozytywny, a mężczyzna trafił do szpitala w Poznaniu. Nie miał on kontaktu z wiernymi, ale odprawił nabożeństwo dla księży.

Kontakt z wiernymi mieli za to inni księża. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pile wystosowała już komunikat na swojej stronie i prosi o kontakt osoby, które przystępowały do Komunii Świętej podczas wybranych mszy.

Zagrożenie koronawirusem jest ciągle bardzo duże. W czwartek (30 czerwca) odnotowano w Polsce rekordową liczbę nowych przypadków. Chorobę potwierdzono u 615 osób.

Wielka ewakuacja w mieście! Wszystko przez koronawirusa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE