Koronawirus zabił ciężarną 38-latkę. Kubuś przeżył dzięki cesarce. Nasze serca pękły

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe/ pomagam.pl Koronawirus zabił ciężarną 38-latkę. Kubuś przeżył dzięki cesarce. "Nasze serca pękły"

Agata (38l.) była w ciąży i miała koronawirusa. Skończyło się tragicznie

2022-01-11 10:00

Ciężarna Agata J. (+38 l.) ponad trzy tygodnie podłączona była do ECMO. Nie udało się jej uratować. Zabił ją COVID-19. Dzięki cesarce przeżył jednak jej synek Kubuś. Chłopiec jest cały czas w szpitalu w inkubatorze. O jego życie walczą teraz neonatolodzy. Na szczęście chłopiec nie zakaził się koronawirusem. Teraz przyjaciółka założyła dla dzieci zmarłej kobiety zbiórkę w internecie. - Nasze serca pękły na miliony kawałków. Mąż Agaty jest załamany, ale przyda im się każda złotówka - opowiada Aleksandra Urbaniak, organizatorka zbiórki.

Ta historia pokazuje, jak w okrutny sposób koronawirus potrafi zniszczyć ludzkie życie. Agata J. spod Kalisza była mamą 4-letniego Kostka, a gdy zachorowała na Covid-19 była w drugiej, zaawansowanej już ciąży. - Choroba niewyobrażalnie szybko postępowała, pustosząc jej płuca - opisuje jej przyjaciółka. Ciężarna pani Agata, w 6 miesiącu ciąży, najpierw trafiła do szpitala w Pleszewie, a stamtąd do Poznania. Stan jej zdrowia był krytyczny, dlatego podłączono kobietę do sztucznego płucoserca. Jedynym ratunkiem dla malutkiego chłopca było wykonanie cesarskiego cięcia.

Czytaj też: Dramatyczna walka o życie 18-latka z COVID-19. "Teraz Rafał czyta Wiedźmina"!

- Będąc w śpiączce farmakologicznej Agata urodziła maleńkiego synka Kubusia, skrajnego wcześniaka, którego nigdy nie przytuliła - mówi pani Ola. Krótko potem kobieta zmarła. Jej mąż, Łukasz, na co dzień zawodowy kierowca został wdowcem z dwójką dzieci. - Agata była wesołą, pogodną, pomocną i pracowitą osobą dlatego w tej tragicznej sytuacji pragnę pomóc jej najbliższym, organizując zbiórkę w całości przeznaczoną na potrzeby jej dzieci. Rodzina wyraziła zgodę na zbiórkę. Każda najmniejsza wpłata ma ogromne znaczenie i może przynieść rodzinie Agaty odrobinę spokoju - wyjaśnia organizatorka zbiórki.

Pomóc można TUTAJ.

Sonda
Szczepiliście się przeciwko koronawirusowi?
CM Medyk wykorzystał innowacyjną metodę badania na koronawirus i zrobił bezpieczną imprezę