Poznań: Nie żyje 38-latka zakażona koronawirusem. Lekarze zdążyli uratować jej dzieciątko

i

Autor: AP Poznań: Nie żyje 38-latka zakażona koronawirusem. Lekarze zdążyli uratować jej dzieciątko

Poznań: Nie żyje 38-latka zakażona koronawirusem. Lekarze zdążyli uratować jej dzieciątko

2021-12-29 12:22

Tragiczne wieści napłynęły z Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Poznaniu. Nie żyje 38-letnia kobieta, która była podłączona do płucoserca, a kilka dni temu poprzez cesarskie cięcie uratowano jej dziecko.

W połowie grudnia 38-latka trafiła do Szpitala imienia Heliodora Święcickiego w Poznaniu. Była w szóstym miesiącu ciąży, ale też została zakażona koronawirusem. Jej stan był bardzo ciężki i została podłączona do specjalistycznej aparatury ECMO, czyli tzw. płucoserca. Lekarze uratowali dziecko poprzez cesarskie cięcie. Jak poinformowało Radio Poznań, kobieta kilka dni później zmarła. Przyczyną jej śmierci była niewydolność wielonarządowa spowodowana zakażeniem koronawirusem.

Czytaj też: Poznań: 41-latek walczy o życie. Szpital opisał wstrząsającą historię

38-latka nie była zaszczepiona. Syn kobiety nie jest zakażony koronawirusem i przebywa obecnie na oddziale neonatologicznym. Jego życie nie jest zagrożone.

Jak informuje Radio Poznań,  w szpitalu przebywa jeszcze trzech pacjentów podłączonych do ECMO. Wśród nich jest 18-latek z Torunia, o którym pisaliśmy tutaj. Wszystkie osoby podłączone do specjalistycznej aparatury nie były zaszczepione przeciw COVID-19.

Sonda
Szczepiliście się przeciwko koronawirusowi?
Prof. Simon odpowiada na pytania dotyczące koronawirusa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE