18-latek walczy o życie w poznańskim szpitalu! Nie był zaszczepiony

2021-12-03 11:32
Poznań: 41-latek walczy o życie. Szpital opisał wstrząsającą historię
Autor: FB Szpital Kliniczny im. Heliodora Święcickiego w Poznaniu Poznań: 41-latek walczy o życie. Szpital opisał wstrząsającą historię

Koronawirus może zaatakować każdego niezależnie od wieku. Do szpitala im. Heliodora Święcickiego w Poznaniu trafił 18-latek w ciężkim stanie. Jest on najmłodszym pacjentem z COVID-19, który jest podłączony pod aparaturę ECMO. Wiadomo, że nastolatek nie był zaszczepiony.

Koronawirus daje się nam we znaki od blisko dwóch lat. Każdego dnia kolejne osoby dowiadują się, że są chore i muszą walczyć z przebiegłą chorobą. Radio Poznań poinformowało, że w środę (1 grudnia) w godzinach wieczornych do szpitala im. Heliodora Święcickiego w Poznaniu trafił 18-latek z województwa kujawsko-pomorskiego, który jest zakażony koronawirusem. Jego stan z każdą chwilą się dramatycznie pogarszał i potrzebna była pilna pomoc, którą znaleziono w poznańskiej lecznicy. Nastolatek został podłączony do specjalistycznej aparatury ECMO.

Czytaj też: Poznań: 41-latek walczy o życie. Szpital opisał wstrząsającą historię

Koronawirus. 18-latek walczy o życie

- Jeden ze szpitali z województwa kujawsko-pomorskiego szukając dla 18-letniego pacjenta możliwości dalszej terapii, zwrócił się do nas. Zespół lekarski podjął decyzję o kwalifikacji pacjenta do terapii ECMO i zespół złożony z medyków ze Szpitala Klinicznego Heliodora Święcickiego i Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego udał się do tego szpitala. Tam na miejscu podłączył pacjenta do ECMO i następnie przetransportował do nas do szpitala - powiedział zastępca dyrektora Szpitala imienia Heliodora Święcickiego Stanisław Szczepaniak w rozmowie z Radiem Poznań.

Szpital posiada cztery urządzenia ze sztucznym płuco-sercem. Niestety wszystkie są zajęte przez chorych na COVID-19. 18-latek jest najmłodszym pacjentem, który jest podłączony pod tę aparaturę. Pozostali pacjenci są w wieku od 37 do 47 lat. Wszystkie osoby, które przebywają pod tą aparaturą nie były zaszczepione.

Sprawdź: PILNE! Jest decyzja dotycząca szczepionki J&J. "Wstrzymujemy wystawianie certyfikatów"

Sonda
Szczepiliście się przeciwko koronawirusowi?
Wałbrzych walczy z covidem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE