Kościan. 19-letni amator grzybów w rękach policji!

2022-05-27 13:04
Kościan. 19-letni amator grzybów w rękach policji!
Autor: KPP Kościan Kościan. 19-letni amator grzybów w rękach policji!

Policjanci z Kościana zatrzymali na jednej z ulic 19-latka, który popełnił wykroczenie. Szybko okazało się, że to tylko wierzchołek góry lodowej jeśli chodzi o jego nielegalne działania. Młody mężczyzna może najbliższe kilka lat spędzić w więzieniu. Wszystko z powodu... grzybów!

Policjanci z prewencji na ulicy Kaźmierczaka w Kościanie zauważyli młodego mężczyznę, który popełnił wykroczenie. Funkcjonariusze przystąpili do legitymowania 19-latka i zwrócili uwagę na jego nerwowe zachowanie. - Po wykonaniu kontroli bagażu okazało się, że stres był spowodowany posiadaniem 5 woreczków z zawartością substancji psychotropowej, w postaci białego kryształu. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony na komendę - tłumaczą policjanci z KPP w Kościanie.

To jednak nie koniec. Policjanci przeszukali miejsce zamieszkania 19-latka. Znaleźli tam 0,35 kg narkotyków. - Wśród substancji zabronionych przez ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii znaleziono: amfetaminę, marihuanę, kokainę, 19 tabletek MDMA, nowe substancje psychoaktywne oraz grzyby halucynogenne. Oprócz suszu grzybów, które mężczyzna trzymał w lodówce, podsiadał on również pojemnik z grzybnią, z której wyrastały kolejne - relacjonują mundurowi.

19-latek nie był wcześniej notowany, ale teraz usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających i psychotropowych. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Narkotyki przewożone z Hiszpanii w pomarańczach! Akcja CBŚ pod Bełchatowem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE