Kościan: Miał problemy z pokonaniem ronda, świadek zajechał mu drogę. Prawda wyszła na jaw

2021-06-18 13:17
Kościan: Miał problemy z pokonaniem ronda, świadek zajechał mu drogę. Prawda wyszła na jaw
Autor: policja.gov.pl/ pixabay.com Kościan: Miał problemy z pokonaniem ronda, świadek zajechał mu drogę. Prawda wyszła na jaw

To mogło skończyć się bardzo źle. W Nietążkowie (pow. kościański) doszło do obywatelskiego zatrzymania 43-latka, który zachował się kompletnie nieodpowiedzialnie. Mężczyzna miał potężne problemy z pokonaniem ronda. Dlaczego? Domyślcie się sami!

Do zdarzenia doszło w sobotę (5 czerwca) około godz. 15:20 policjanci z komendy w Kościanie otrzymali zgłoszenie dotyczące obywatelskiego zatrzymania w Nietążkowie. Jeden z uczestników ruchu uniemożliwił 43-latkowi dalszą jazdę, ponieważ podejrzewał, że ten może być pod wpływem alkoholu.

- Na miejscu okazało się, że kierujący dostawczym fiatem najpierw włączył się do ruchu, nie ustępując pierwszeństwa przejazdu pojazdom, które znajdowały się na drodze. Kierowca miał też problemy z pokonaniem ronda w Nietążkowie, najeżdżając na jeden ze znaków - relacjonują policjanci.

W związku z tym świadek swoim samochodem zajechał drogę i uniemożliwił temu kierowcy dalszą jazdę. Badanie trzeźwości potwierdziło przypuszczenia.

- W organizmie 43-letniego mieszkańca powiatu wolsztyńskiego stwierdzono 2,6 promila alkoholu - wyjaśniają mundurowi.

43-latkiem zajmie się sąd. Grozi mu do 2 lat więzienia.

Pościg za pijanym kierowcą. Policjanci ostrzelali uciekający samochód
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE