Kościan: Nastolatek miał 4 promile alkoholu! "Wakacje trwają w najlpsze"

2021-07-16 7:48
Kościan: Nastolatek miał 4 promile alkoholu! Wakacje trwają w najlpsze
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Kościan: Nastolatek miał 4 promile alkoholu! "Wakacje trwają w najlpsze"

W wakacje niepełnoletni bardzo często sięgają po alkohol. Zwrócili na to uwagę policjanci z Kościana. Małoletni rekordzista miał 4 promile alkoholu w organizmie! - Wakacje trwają w najlepsze - mówią policjanci, którzy są zaniepokojeni skalą zjawiska.

W ostatnich tygodniach policjanci z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii odnotowali niepokojące zdarzenia z udziałem młodzieży. Dane są przerażające i w takich sytuacjach trzeba bić na alarm. 

- W ciągu zaledwie dwóch minionych tygodni wakacji policjanci interweniowali w stosunku do 7 osób nieletnich znajdujących się pod wpływem alkoholu. Najmłodsza osoba miała 13 lat. Najstarsza ukończyła 16 lat. Stężenie alkoholu było różne I wahało się od 0,5 promila nawet do 4 promili alkoholu w organizmie nieletnich. Dwie osoby wymagały pomocy medycznej - informują policjanci z KPP Kościan.

Policjanci podkreślają, że alkohol i używki szkodliwie wpływają na organizm młodych ludzi. Niestety, część młodzieży na własnej skórze chce doświadczyć jak działają na ich organizm. Te próby mogą zakończyć się tragicznie.

- Apelujemy do rodziców, żeby w sytuacji, gdy ujawnią, że ich dziecko jest pod silnym działaniem środków odurzających bądź używek, nie zwlekali z wezwaniem pomocy, czy wizytą w placówce ochrony zdrowia. Ich szybka reakcja może uratować życie - dodają mundurowi.

Funkcjonariusze podkreślają, że spożywanie alkoholu, palenie papierosów, czy znajdowanie się pod wpływem środków odurzających przez osoby poniżej 18. roku życia jest przejawem demoralizacji.

Pijany spowodował kolizję na oczach policjanta
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE