Kościan: Pod domem spotkał złodzieja. "Policyjny nos nie zawiódł"

2021-01-04 8:30
Kościan: Pod domem spotkał złodzieja. Policyjny nos nie zawiódł
Autor: Magdalena Witt-Ratowska Kościan: Pod domem spotkał złodzieja. "Policyjny nos nie zawiódł"

Paskudna kradzież na terenie Kościana w województwie wielkopolskim. 24-letni mężczyzna ukradł z jednego z garażów elektronarzędzia o bardzo dużej wartości. W drodze powrotnej spotkał policjanta. Jak to się skończyło?

Do paskudnej kradzieży doszło w niedzielę (27 grudnia). Policjanci otrzymali informacje, że na jednej z prywatnych posesji w Kościanie doszło do kradzieży. Nieznany sprawca po zerwaniu kłódki wszedł do garażu, skąd ukradł różnego rodzaju elektronarzędzia o łącznej wartości 1300 złotych.

- Do zabezpieczania śladów na miejscu przestępstwa wezwano funkcjonariuszy pełniących dyżur domowy. Policjant Wydziału Kryminalnego powiadomiony o tym, że ma przyjechać do komendy wychodząc z klatki schodowej bloku zauważył mężczyznę, który dźwigał ze sobą elektronarzędzia. Nasz kolega szybko skojarzył fakty, zatrzymał mężczyznę i wezwał patrol. Policyjny nos nie zawiódł - relacjonuje podkom. Radosław Nowak, oficer prasowy KPP w Kościanie.

Bardzo szybko okazało się, że elektronarzędzia zatrzymane przy mężczyźnie pochodzą z przestępstwa do którego zostali wezwani policjanci.

- Po nocy spędzonej w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał - dodał podkom. Nowak.

Skradzione rzeczy zostały zwrócone właścicielowi. Złodziejowi grozi nawet do 10 lat więzienia.

Sprytny złodziej z Katowic
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE