Kościół pod wezwaniem znanego muzyka w Wielkopolsce. Raper odwiedził gminę Lipka

2022-01-26 11:04
Kościół pod wezwaniem znanego muzyka w Wielkopolsce. Raper odwiedził gminę Lipka
Autor: Google Earth/ FB Gmina Lipka Kościół pod wezwaniem znanego muzyka w Wielkopolsce. Raper odwiedził gminę Lipka

W Łąkie (pow. złotowski) jest mały kościół pod wezwaniem Bożego Miłosierdzia. Jakiś czas temu gminni urzędnicy przygotowali kalendarz, w którym znalazł się rażący błąd. Kościół otrzymał nowego patrona - znanego rapera Bedoesa. Muzyk teraz przyjechał do gminy Lipka, aby zobaczyć kalendarz i pomóc potrzebującym.

Urząd Gminy w Lipce przygotował kalendarz na 2022 rok. Znajdują się w nim zdjęcia i opisy obiektów znajdujących się w regionie. Osoby, które go przygotowywały posiłkowały się głównie serwisem internetowym Google Maps i to spowodowało niespodziewane problemy. - Łąkie, od lewej sklep spożywczy Wanda Klimek, następnie budynek mieszkalny i po prawej rzymskokatolicki kościół pw. Bedoesa SBM - taki napis znajduje się w kalendarzu. Znawcy muzyki wiedzą, że Bedoes to znany raper, a SBM to założona przez niego wytwórnia. Choć na pierwszy rzut oka ktoś mógł pomyśleć, że to średniowieczny święty.

Czytaj też: Kościół w Wielkopolsce pod wezwaniem znanego rapera?! Kuriozalna pomyłka

Wydrukowano setki egzemplarzy. Gdy błąd został zauważony to gminni urzędnicy zdecydowali, że kalendarze zostaną wystawione na licytacje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ponadto szybko nawiązano kontakt z menedżerem Bedoesa. Raper został zaproszony i we wtorek (25 stycznia) pojawił się w Lipce.

- Śmieszna sytuacja, ale wierzę, że wszystko się dzieje po coś. Przyjechałem i mogliśmy się pośmiać. Przy okazji mamy okazję zrobić coś dobrego - mówił raper podczas spotkania z mediami, który podkreślał, że pierwszy raz w życiu podpisywał kalendarze. Na rapera czekali także fani, którzy chcieli uzyskać od niego autograf, a także zrobić sobie z nim zdjęcie. Bedoes zapowiedział, że jeszcze wróci do gminy Lipka. Być może zorganizowany zostanie koncert.

Warto zaznaczyć, że błędny podpis kościoła zniknął już z serwisu Google Maps.

Sonda
Czy słuchasz hip hopu?
Wrzucili Owsiakowi do puszki WOŚP 20 tys. złotych. UPYCHALI KASĘ na środku Krupówek
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE