Mały Leon cierpi od urodzenia! Przed nim skomplikowana operacja główki

2022-01-25 11:04
 Pomóżcie wyleczyć Leosia
Autor: ARCHIWUM PRYWATNE Pomóżcie wyleczyć Leosia

U malutkiego Leosia (5 miesięcy) ze Środy Wielkopolskiej lekarze zdiagnozowali ultra rzadki zespół wad wrodzonych. Malec ma zrośnięte szwy czaszkowe, zrośnięte paluszki i rozszczep podniebienia. Chłopczyk już w lutym przejdzie skomplikowaną operację główki. Bez tego jego mózg nie będzie mógł rosnąć. Rodzice proszą o wsparcie w leczeniu i rehabilitacji swojego ukochanego synka. Pomóc może każdy!

Gdy Leoś rozwijał się pod sercem pani Moniki, żaden z lekarzy nie zauważył niczego niepokojącego. - Nikt nie widział niczego złego, nawet badania prenatalne niczego nie wykazały - mówi kobieta. Niestety, po porodzie lekarze szybki zorientowali się, że maluszek zdrowy nie jest. - Na pierwszy rzut oka było widać, że to coś bardzo skomplikowanego. Leoś ma między innymi palcozrost dłoni i stóp i do tego rozszczep podniebienia - opisuje pani Monika.

Karetką chłopiec został przetransportowany do szpitala klinicznego w Poznaniu, gdzie poznano dokładną diagnozę. Badania genetyczne wykazały, że to Zespół Aperta. uwarunkowany genetycznie zespół wad wrodzonych, obejmujący nie tylko palcozrost, ale także wrodzone zarośnięcie szwów czaszkowych. Deformacja główki jest dla Leosia bardzo niebezpieczna. Dlatego już w przyszłym miesiącu (w lutym 2022 r.) chłopiec trafi na stół operacyjny szpitala w Olsztynie. - Przez zrośnięte szwy czaszkowe, lekarze muszą zrobić miejsce dla mózgu Leosia, to dla niego jedyna szansa na rozwój - mówi mama chłopca, która tłumaczy, że Leoś będzie miał też założony dystraktator, który będzie rozciągał bliznę kostną, aby zwiększyć miejsce. Później malec przejdzie jeszcze 3 operacje, która zmienią kształt główki i twarzy. - A potem jeszcze operacje rączek i stópek - opowiada mama chłopca. Już teraz leczenie Leosia jest bardzo kosztowne. Chłopiec jest pod opieką wielu specjalistów, między innymi neurochirurga, neonatologa, neurologa, okulisty, laryngologa, chirurga twarzowo-szczękowego, ortopedy. - Leoś musi mieć też intensywną rehabilitację, za którą teraz płacimy z własnej kieszeni - mówi mama niemowlaka. Dlatego rodzice, bliscy i przyjaciele Leosia proszą o wsparcie dla niego.

Pomóc Leosiowi można TUTAJ. Wpłat można dokonywać także tradycyjnym przelewem. Oto dane:

  • Odbiorca: Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
  • Tytułem: 40243 Stempiński Leon darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
Miasto dopłaci do śmieci. Radni uchwalili program pomocowy dla samotnych i najmniej zarabiających
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE