Kradły błyskotki z miejsca pracy! Złodziejskie trio z Poznania w rękach policji

Kradły błyskotki z miejsca pracy! Złodziejskie trio z Poznania
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Kradły błyskotki z miejsca pracy! Złodziejskie trio z Poznania

Trzy młode kobiety okradały swojego pracodawcę. Przez wiele miesięcy wynosiły one biżuterię z miejsca pracy w Poznaniu. Sprawczynie usłyszały już zarzuty, ale sprawa jest rozwojowa. Zatrzymano także matkę jedej ze złodziejek, która miała ważną rolę w całym procederze.

W środę (12 kwietnia) policjanci z Komisariatu Policji Warszawa - Białołęka przyjęli zgłoszenie od właścicielki firmy jubilerskiej o tym, że ktoś ukradł jej biżuterię. Oświadczyła, że były to nowe produkty, które oferowała do sprzedaży prowadząc w centrach handlowych sieć butików na terenie całego kraju. Trop doprowadził policjantów do punktu handlowego w Poznaniu.

- Jeszcze tego samego dnia w rejonie ulicy Rybaki kryminalni zatrzymali dwie kobiety - matkę i jej córkę, które miały związek z tym przestępstwem. Dzień później w miejscowości Rabowice i na Górnej Wildzie w Poznaniu policjanci zatrzymali dwie kolejne młode osoby - relacjonuje Marta Mróz z biura prasowego poznańskiej policji.

W trakcie przeszukania ich miejsc zamieszkania funkcjonariusze odzyskali towar o łącznej wartości ponad 100 tys. złotych.

- Okazało się, że trzy zatrzymane 21-latki to pracownice firmy, które podbierały biżuterię, a następnie oferowały ją do sprzedaży na portalach aukcyjnych. Konto oraz profil, które służyły do sprzedaży, kradzionych wyrobów jubilerskich założone było na matkę jednej z nich - opowiada Mróz.

Dwie młode kobiety już usłyszały zarzuty kradzieży za co grozi im do 5 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy, a śledczy zaznaczają, że lista zarzutów oraz osób, które je otrzymają może być dłuższa.

Kradzież doskonała? W taki sposób para z Gliwic wyniosła z drogerii cenne kosmetyki. Nagranie szokuje
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE