Krajenka: Amatorzy wina buszowali w cudzej piwnicy. "Lokalni smakosze"

2021-11-22 14:01
Krajenka: Amatorzy wina buszowali w cudzej piwnicy. Lokalni smakosze
Autor: KPP Złotów Krajenka: Amatorzy wina buszowali w cudzej piwnicy. "Lokalni smakosze"

Nietypowa kradzież w Krajence (pow. złotowski) w województwie wielkopolskim. Kilka dni temu trzech mężczyzn włamało się do cudzej piwnicy, a ich celem były butelki drogiego wina. Jak to się skończyło?

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (15 listopada) w godzinach porannych. Mieszkaniec Krajenki zgłosił, że zatrzymał złodzieja, który wybiegł z jego piwnicy. - Pokrzywdzony będąc w domu około godziny 5 rano, usłyszał hałas dobiegający z piwnicy. Odgłos obijających się o siebie butelek świadczył, że ktoś kradnie alkohol, który gromadził w piwnicy. Była to kolekcja win, które leżakowały na specjalnych regałach, od kilkunastu lat. Kolekcję stanowiły białe i czerwone wina, przywożone z podróży po Europie. Właściciel wybiegł z domu i ujął mężczyznę, który niósł torbę z winami. Pozostali dwaj złodzieje z wypełnioną alkoholem skrzynką oddalili się w stronę centrum miasta - tłumaczy mł. asp. Damian Pachuc ze złotowskiej policji.

Kwestią czasu było zatrzymanie pozostałych złodziei, którzy znani byli krajeńskim policjantom jako smakosze alkoholowi. Obawą mundurowych pozostawał fakt, w jakim stanie mogą się znajdować oraz ile skradzionego alkoholu uda się odzyskać. - Niespełna w 24 godziny kryminalni z Krajenki, zatrzymali amatorów drogiego wina, którzy nie potrafili logicznie wytłumaczyć co się stało z pozostałym alkoholem - dodaje mł. asp. Pachuc.

Cała trójka odpowie za kradzież mienia. Grozi im do 5 lat więzienia.

Jurowce. Pędził 138 km/h mając 1,5 promila alkoholu w organizmie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE