30 krów na gigancie! Uciekły z gospodarstwa i zablokowały drogę

i

Autor: OSP Borek

nie chciały wracać!

30 krów na gigancie! Uciekły z gospodarstwa i zablokowały drogę

2024-04-16 11:09

Tego jeszcze nie było! Z gospodarstwa w Wielkopolsce uciekły… krowy. Zwierzęta na gigancie na równe nogi postawiły strażaków z okolicznych Ochotniczych Straży Pożarnych. Sprawa była pilna, bo zablokowana została droga 438.

Takie zgłoszenia nie zdarzają się często. W nocy (16 kwietnia) z gospodarstwa w Zimnowodzie w pod Borkiem Wielkopolskim uciekło 30 krów. Zwierzęta najprawdopodobniej zostały spłoszone przez burzę, która w nocy przeszła nad Wielkopolską. Pioruny, silne podmuchy wiatru i deszcz tak bardzo dał się we znaki krowom, że zwierzęta staranowały wejście do zagrody i wybiegły na drogę. Na szczęście nikomu nic się nie stało i nie doszło do żadnego wypadku. Krowy pomagali zagonić do zagrody strażacy ochotnicy między innymi z Borku.

Zobacz: 14-letni Franek nie chodzi i nie oddycha, ale… ukończył półmaraton!

- Nasza akcja polegała na pomocy właścicielowi krów w zagonieniu zwierząt do zagrody - mówi kpt. mgr inż. Łukasz Hajduk ze straży pożarnej w Gostyniu. IMGW wydało w poniedziałek (15 kwietnia) ostrzeżenie pierwszego stopnia dla 21 powiatów w Wielkopolsce. W sumie straż przez burzę interweniowała w nocy kilkanaście razy.

Rolnicy. Podlasie. Gienek i Andrzej karmią krowy. Sławek: Widać jaki tu porządek

Quiz. Zwierzęta z polskich filmów i seriali. Pamiętasz ich imiona?

Pytanie 1 z 12
Jak wołała do owczarka niemieckiego załoga „Rudego 102” w serialu „Czterej pancerni i pies”?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki