Ksiądz zszokował wiernych! Zrobił to specjalnie dla dzieci

i

Autor: Fara Pleszew

Tego jeszcze nie było!

Ksiądz z Pleszewa zrobił to specjalnie dla dzieci! Ich rodzice aż zaniemówili

2024-02-12 13:57

Nietypowa niespodzianka czeka na maluchy w kościele w Pleszewie. Proboszcz parafii Ścięcia św. Jana Chrzciciela zorganizował w bocznej kaplicy coś niespotykanego. Cieszą się także rodzice! Szczegóły w artykule.

Ksiądz Dariusz Brylak jest proboszczem w Pleszewie dopiero pół roku, ale już skradł serca swoich parafian i to tych dużych - i małych. W kościele farnym w Pleszewie, w kaplicy św. Józefa, ksiądz zorganizował… kącik dla maluchów, które na Msze przychodzą ze swoimi rodzicami lub dziadkami. Pojawiły się pufy, stoliczki, kolorowanki i kredki do prac plastycznych. Resztę mogą przynosić sami parafianie. W kąciku ma się pojawić wszystko, czego potrzeba do dobrej zabawy. Proboszcz parafii ma nadzieję, że taki kącik sprawi, że dzieciom kościół od najmłodszych lat będzie się kojarzyć pozytywnie.

- Jeszcze trochę i na wikariacie salonik z toaletą a w niej min. przewijak dla dzieciątka. Żeby mama miała spokój w sobie, że ktoś o niej pomyślał w Kościele. To miejsce - kaplicę Józefa- proszę już tworzyć samemu. Uczymy się odpowiedzialności i uważności. Proszę dbać, żeby niczego tam nie brakowało - napisał ksiądz na facebookowym profilu parafii, oddając parafianom miejsce do zabaw.

Ksiądz wyszarpał ucznia za ucho