Księża wiedzą, jak obejść zakaz KOLĘDY! "Trzeba szukać sposobów"

2020-12-02 8:20 bm
Kolęda 2019/2020 Białystok. Jak przyjąć księdza? Co przygotować na kolędę?
Autor: Tomasz Matuszkiewicz Kolęda 2019/2020 Białystok. Jak przyjąć księdza? Co przygotować na kolędę?

W związku z pandemią koronawirusa większość biskupów postanowiła odwołać tegoroczne kolędy. Zakaz występuje m.in. w Archidiecezji Poznańskiej. Mimo to księża znaleźli sposób, jak obejść polecenie abp Stanisława Gądeckiego.

Kolęda to coroczne spotkanie księdza z wiernymi. Odbywa się ono po świętach Bożego Narodzenia. Księża chodzą od domu do domu, by modlić się z mieszkańcami i im błogosławić. Pandemia koronawirusa mocno zmieniła także nasze życie duchowe. Jakiś czas temu metropolita poznański abp Stanisław Gądecki wydał specjalny dekret, w którym podkreślił, że "w najbliższym roku w Archidiecezji Poznańskiej nie będzie wizyty kolędowej w tradycyjnej formie".

Ksiądz Daniel Wachowiak przekazał za pośrednictwem swojego twittera, że znalazł sposób, jak obejść zakazy. Duchowni z parafii pw. NMP Wniebowziętej w Piłce na pewno odwiedzą wiernych. Jak to zrobią?

- Trzeba szukać sposobów. PASTERKA w mojej parafii na zewnątrz. Dzięki temu liczba osób spora, bo przepis pozwala na kult religijny z zachowaniem 1.5 m odległości od siebie. KOLĘDA - będę święcił domy z zewnątrz. Pomodlę się z rodziną na ich podwórku a później Msza św - napisał proboszcz parafii w Piłce.

Już jakiś czas temu zapytaliśmy naszych czytelników czy odwołanie kolędy to dobry pomysł. W dalszym ciągu możecie wyrazić swoje zdanie na naszym facebooku.

Ksiądz na mszy namawia do zdejmowania maseczek