Spowiedź wielkanocna 2021. Za te grzechy NIE DOSTANIESZ rozgrzeszenia. Wiedziałeś o tym?

2021-04-01 10:43
Za te grzechy NIE DOSTANIESZ rozgrzeszenia. Wiedziałeś o tym?
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Za te grzechy NIE DOSTANIESZ rozgrzeszenia. Wiedziałeś o tym?

Spowiedź wielkanocna 2021. Pewnie wielu z nas wybiera się w okresie świąt do spowiedzi świętej. Lista grzechów, jakie mogliśmy popełnić jest bardzo długa. Za jakie grzechy nie dostaniemy rozgrzeszenia? Przygotowaliśmy specjalną listę grzechów. Za nie na pewno nie dostaniesz rozgrzeszenia. Wiedziałeś o tym? Sprawdź!

Spowiedź wielkanocna 2021. Za te grzechy NIE DOSTANIESZ rozgrzeszenia

Wybieracie się na spowiedź wielkanocną? Jedno z przykazań kościelnych mówi, żeby "przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty". Wielu wiernych wybiera się do spowiedzi właśnie w okresie świąt wielkanocnych. Spowiedź wielkanocna to ważny element w życiu duchowym katolików. Wiernych spotyka jednak często niemiła niespodzianka w postaci braku rozgrzeszenia. Kościół Katolicki ma przygotowaną listę takich grzechów. Jeśli ktoś się ich dopuści to nie ma szans na uzyskanie rozgrzeszenia podczas spowiedzi świętej! Bardzo często potrzebna będzie interwencja biskupa albo nawet Ojca Świętego!

Katolicy powinni przestrzegać przede wszystkim dekalogu, czyli dziesięciu przykazań. Jest wiele grzechów, za które nie otrzymamy rozgrzeszenia. Warto sprawdzić, o jakie czyny chodzi.

Spis treści

  1. Spowiedź wielkanocna 2021. Za te grzechy NIE DOSTANIESZ rozgrzeszenia
  2. Spowiedź wielkanocna 2021. Lista grzechów
  3. Spowiedź wielkanocna 2021 w czasie pandemii koronawirusa w Polsce
  4. Spowiedź wielkanocna 2021. Jak się przygotować?

Spowiedź wielkanocna 2021. Lista grzechów

W poniższej galerii przygotowaliśmy listę grzechów, za które nie dostaniemy rozgrzeszenia. Warto się z nimi zapoznać przed spowiedzią wielkanocną.

Spowiedź wielkanocna 2021 w czasie pandemii koronawirusa w Polsce

Już po raz drugi będziemy obchodzić Wielkanoc w czasie pandemii koronawirusa w Polsce. Podobnie jak w zeszłym roku, w okresie świąt będą obowiązywały obostrzenia sanitarne, które mają zastopować rosnąc liczbę zakażeń. W okresie Wielkanocy 2021 wielu katolików chciałoby jednak przystąpić do sakramentu pokuty, ale zastanawia się, jak wygląda spowiedź w pandemii.

Zobacz: Spowiedź wielkanocna ważna tylko osobiście. Z tych GRZECHÓW trzeba się spowiadać

Spowiedź wielkanocna 2021. Jak się przygotować?

Przed przystąpieniem do sakramentu pokuty należy się przygotować. Istnieje 5 warunków dobrej spowiedzi:

  • rachunek sumienia
  • żal za grzechy
  • mocne postanowienie poprawy
  • wyznanie grzechów
  • zadośćuczynienie Bogu i bliźnim

Wyznanie grzechów, czyli spowiedź, powinna się odbywa się według określonego schematu. Jeśli wierny spowiada się rzadko, powinien przypomnieć sobie formułę spowiedzi przed przystąpieniem do sakramentu pokuty.

Wielkanoc 2021. Czytaj więcej:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE