Poniedziałek Wielkanocny 2021. Oglądaj Mszę Świętą z Jasnej Góry na se.pl [TRANSMISJA, STREAM ONLINE]

2021-04-05 5:45 Konrad Marzec
Poniedziałek Wielkanocny 2021. Oglądaj Mszę Świętą z Jasnej Góry na se.pl! [TRANSMISJA, STREAM ONLINE]
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Poniedziałek Wielkanocny 2021. Oglądaj Mszę Świętą z Jasnej Góry na se.pl! [TRANSMISJA, STREAM ONLINE]

Poniedziałek Wielkanocny 2021: oglądaj Mszę Świętą w Poniedziałek Wielkanocny na se.pl! Mamy dla was transmisję z Mszy Świętej w Wielki Poniedziałek, prosto z Jasnej Góry. Stream online z Eucharystii, która ma uroczysty charakter znajdziecie w tym artykule. Obejrzyj Poniedziałek Wielkanocny online bez wychodzenia z domu.

Spis treści

  1. Poniedziałek Wielkanocny 2021. Oglądaj Mszę Świętą z Jasnej Góry na se.pl! [TRANSMISJA, STREAM ONLINE]
  2. Msza Święta w Poniedziałek Wielkanocny. Czy jest obowiązkowa?

Poniedziałek Wielkanocny 2021. Oglądaj Mszę Świętą z Jasnej Góry na se.pl! [TRANSMISJA, STREAM ONLINE]

Transmisja Mszy świętej w Poniedziałek Wielkanocny 2021

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego to najważniejsze święto w kalendarzu praktykujących katolików. Chrześcijanie są pełni radości - Jezus Chrystus pokonał śmierć i zbawił ludzkość - głoszą jego wyznawcy. Wielkanoc jest czasem życzeń i spotkań z bliskimi. Specjalnie dla czytelników "Super Expressu" znaleźliśmy transmisję Mszy Świętej online z Jasnej GóryMożecie ją śledzić nie wychodząc z artykułu na se.pl! Początek o godzinie 11:00 w jednym z najbardziej symbolicznych kościołów w naszym kraju.

Przeczytaj także: Lany poniedziałek, czyli "śmigus-dyngus": Dlaczego polewamy się wodą? Sprawdź tradycję i zwyczaje

Msza Święta w Poniedziałek Wielkanocny. Czy jest obowiązkowa?

W czasach pandemii koronawirusa to pytanie pada regularnie. W mailach dopytujecie - czy w Poniedziałek Wielkanocny trzeba iść do kościoła? Prawo obowiązujące chrześcijan jest na szczęście bardzo przejrzyste. Jak się okazuje, jest zupełnie inaczej niż w Niedzielę Wielkanocną!

- Zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego udział we Mszy Świętej w drugi dzień Świąt Wielkanocnych nie jest obligatoryjny, co oznacza, że nieobecność w kościele w Lany Poniedziałek nie skutkuje popełnieniem grzechu ciężkiego - informują autorzy serwisu msze.info.

W tym roku Poniedziałek Wielkanocny wypada 5 kwietnia. Rozwiewamy wszelkie wątpliwości - w Polsce jest to dzień wolny od pracy. Zamknięte wówczas są duże sklepy i nie tylko. Zachęcamy do spędzenia go w gronie najbliższych osób, pamiętając o zasadach bezpieczeństwa. Policja co roku przekazuje apele o rozsądek, a w kwietniu 2021 roku na pewno nie będą możliwe masowe imprezy, związane z oblewaniem się wodą. Wszystko przez pandemię koronawirusa.

Wszystko o Wielkanocy 2021:

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE