Poniedziałek Wielkanocny 2021. Gdzie oglądać mszę świętą online?

2021-04-04 20:00
Poniedziałek Wielkanocny 2021. Gdzie oglądać mszę świętą online?
Autor: Pixabay zdjęcie ilustracyjne

Poniedziałek Wielkanocny 2021 to nie tylko śmigus dyngus. Oprócz oblewania się wodą warto poświęcić również chwilę na duchową zadumę. Niestety, przez pandemię koronawirusa niemal niemożliwe będzie uczestniczenie we mszy świętej wewnątrz kościoła. Jest jednak alternatywa - transmisje online. Sprawdziliśmy, gdzie oglądać mszę świętą w Poniedziałek Wielkanocny!

Poniedziałek Wielkanocny 2021. Święta w pandemię

Poniedziałek Wielkanocny 2021 będzie inny niż ten sprzed np. dwóch lat. Oczywiście, jak to w śmigus dyngus, lanie wodą jest dozwolone! Warto jednak na chwilę zatrzymać się i pomyśleć nad znaczeniem świąt Wielkanocnych. W tym roku znów będzie to utrudnione, ponieważ wprowadzone w kościołach limity osób nie pozwalają na tłumne uczestniczenie we mszach świętych. Aktualnie w świątyni może przebywać jedna osoba na 20 metrów kwadratowych. Obowiązkowa jest również maseczka zasłaniająca usta i nos oraz zachowanie co najmniej 1,5 metra dystansu od innych osób.

NIE PRZEGAP: Wielkanoc w Warszawie. Ogromne utrudnienia dla kierowców i pasażerów! Krakowskie Przedmieście stanie się deptakiem

Na szczęście nadal obowiązuje dyspensa od niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy św. Jak podaje Archidiecezja Warszawsko-Praska: "Mogą z niej skorzystać osoby chore i mające objawy infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura itp.), a także te osoby, które mają uzasadnioną i poważną obawę przed zakażeniem". Zamiast iść do kościoła i narażać zdrowie zwoje i innych, można "łączność duchową" ze wspólnotą utrzymać poprzez transmisje nabożeństw w mediach.

W Poniedziałek Wielkanocny warto więc dla własnego bezpieczeństwa pozostać w domu i skorzystać z oferowanych przez media transmisji. Msze święte będą bowiem transmitowane zarówno w telewizji iw radiu, jak i w internecie. Sprawdziliśmy, w jakich godzinach, i gdzie oglądać transmisje w świąteczny poniedziałek!

Poniedziałek Wielkanocny 2021. Gdzie oglądać msze święte?

Msze święte w Wielkanoc transmitowane będą w telewizji. Oto przykładowe godziny transmisji:

Telewizja Trwam

  • godz. 9:30 - Msza święta z Jasnej Góry Transmisja z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej

TVP 1

  • godz. 7 - Transmisja mszy świętej z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach
  • godz. 11 - Transmisja mszy świętej z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze

TVP Polonia

  • godz. 11 - Transmisja mszy świętej z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze

TV Republika

  • godz. 7 - Transmisja Mszy Świętej z Jasnej Góry

Polsat News

  • godz. 9 - Transmisja mszy świętej ze Świątyni Opatrzności Bożej

Msze święte w Poniedziałek Wielkanocny będzie można wysłuchać również w radiu:

Program 1 Polskiego Radia

  • godz. 9 - Transmisja mszy świętej z Bazyliki Świętego Krzyża w Warszawie

Transmisje mszy świętej w Poniedziałek Wielkanocy będą dostępne również online:

se.pl

  • godz. 11 - Transmisja Mszy Świętej z Klasztora Ojców Paulinów na Jasnej Górze

Warto również sprawdzić, czy Twoja parafia nie prowadzi transmisji online na You Tube. Informacje najczęściej umieszczane są na stronie internetowej parafii lub na jej facebookowym profilu.

Dlaczego warto się zaszczepić na COVID19?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE