Lech Poznań pokonał Vitesse

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Dobra gra Lecha Poznań w sparingach

Lech Poznań gotowy do sezonu! Wygrana z Vitesse to dobry znak?

2019-07-10 16:12

Trwają przygotowania do nowego sezonu PKO Ekstraklasy. We wtorkowe popołudnie Lech Poznań pokonał Vitesse Arnhem 2:0. Kolejorz zagrał bardzo dobre spotkanie, a to może napawać kibiców optymizmem.

Vitesse Arnhem to piąta drużyna poprzedniego sezonu ligi holenderskiej, ale Kolejorz nie przestraszył się tego zespołu. Od początku zawodnicy Dariusza Żurawia mieli przewagę, atakując skrzydłami. Po 28. minutach poznaniakom udało się otworzyć wynik. Fantastyczną akcją popisał się Filip Marchwiński.

Jeszcze przed przerwą lechici podwyższyli na 2:0. Z rzutu rożnego piłkę dośrodkowywał Darko Jevtić, a ta trafiła idealnie na głowę Djordje Crnomarkovica. Bramkarz Vitesse był w tej sytuacji bez większych szans.

Podczas sparingu w Opalenicy trener Żuraw chciał dać zagrać jak największej liczbie piłkarzy. Po przerwie wymienił całą jedenastkę, a mimo to poznaniacy nadal dominowali na placu gry.

Zwycięstwo 2:0 nad renomowanym rywalem jest bardzo cenne. Była to czwarta wygrana w piątym letnim sparingu. Wcześniej Lech zwyciężył z Widzewem Łódź (3:0), Broendby IF (1:0), FC Mitdjylland (2:1). Poznaniacy przegrali jedynie z AEK Larnaka (1:3).

Przed lechitami jeszcze jeden sparing. W piątek 12 lipca zagrają z GKS-em Tychy.