APOEL Nikozja to Mistrzowie Cypru oraz zdobywcy krajowego pucharu

Autor: fot. Rafaellosael3/ CC BY 3.0 APOEL Nikozja to Mistrzowie Cypru oraz zdobywcy krajowego pucharu

Lech Poznań Kolejorz: Wygrane spotkanie z APOEL Nikozja! [ZDJĘCIA]

2015-07-05 18:35

Lech Poznań pokonał 3:0 APOEL Nikozja w ostatnim spotkaniu na zgrupowaniu w Gniewnie. Lechici mogą być zadowoelni z pobytu na Kaszubach - nie przegrali tam ani jednego meczu! Zobacz podsumowanie.

W sobotę, 4 lipca, Lech Poznań rozegrał swoje ostatnie spotkanie w Gniewnie. Podopieczni Macieja Skorży wygrali 3:0 z drużyną APOEL Nikozja. Mistrzowie Cypru zostali rozgromieni przez Lechitów. Dzień wcześniej obie drużyny wystawiły swoje rezerwowe składy na mecz sparingowy - każda połowa trwała 30 minut. To spotkanie zakończyło się remisem.

KONIEC MECZU! Na koniec obozu w Gniewinie Kolejorz wygrywa z Mistrzem Cypru APOELem Nikozja 3:0! Bramki: Kamiński,...Posted by Lech Poznań on 4 lipca 2015

Trzy zwycięskie gole Lecha Poznań

Początek meczu sparingowego Lecha Poznań z APOEL Nikozja był w miarę spokojny - chociaż to poznańska drużyna wyraźnie dominowała na boisku, to jednak nie stwarzała sobie sytuacji podbramkowych, z które mogłyby zaowocować golem. Dopiero 32. minucie Marcin Kamiński posłał piłkę w bramkę przeciwników, zdobywając tym samym pierwszy punkt dla Lecha Poznań.

Kiedy Lechici powrócili po przerwie, grali już dużo pewniej. Dołożyli jeszcze dwa gole które przypieczętowały ich zwycięstwo. Druga bramka należała do nowego zwodnika Kolejorza  Denisa Thomalla (56 minuta). W ostatnim kwadransie gry, trzeciego gola w bramkę przeciwników posłał Dawid Kownacki.

Na zakończenie zgrupowania w Gniewinie Kolejorz wygrał z APOELem Nikozja 3:0. Foto: Adam Ciereszko

Posted by Lech Poznań on 4 lipca 2015

Mistrzowie Cypru byli bezradni. Nie udało im się zdobyć żadnego punktu w spotkaniu z poznańską drużyną. Kolejorz wygrał swój ostatni mecz na zgrupowaniu w Gniewinie.

Zgrupowanie w Gniewnie - podsumowanie

Zgrupowanie w Gniewnie było udane dla Lecha Poznań - piłkarze wracają z samymi zwycięstwami na koncie. Na Kaszubach wygrali z Atlantasem Kłajpeda (2:0), Olimpią Grudziądz (2:1). Ostatnie spotkanie z Cypryjczykami było najtrudniejsze, lecz nawet mistrzowie Cypru nie potrafili zagrozić mistrzom Polski!

Przed Lechem Poznań kolejne wyzwanie - w następny piątek, 10 lipca, zmierzy się z Legią Warszawa ramach walki o Superpuchar.