Lekarz z Wielkopolski przyjmował łapówki! Usłyszał 18 zarzutów

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Lekarz z Wielkopolski przyjmował łapówki! Usłyszał 18 zarzutów

Lekarz z Wielkopolski przyjmował łapówki?! Usłyszał 18 zarzutów

2022-07-06 16:21

Lekarz z Wielkopolski został oskarżony o korupcję. Mężczyzna usłyszał 18 zarzutów. Czynności w śledztwie prowadzili funkcjonariusze Delegatury CBA w Poznaniu. O szczegółach piszemy w poniższym artykule.

Wielkopolski Wydział Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu skierował do Sądu Rejonowego w Chodzieży akt oskarżenia wobec byłego ordynatora Oddziału Opieki Paliatywnej w Wielkopolskim Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii im. Eugeniusza i Janusza Zeylandów Szpital w Chodzieży. - Akt oskarżenia obejmuje 18 zarzutów, w tym przyjmowania korzyści majątkowych, zarówno w formie pieniężnej, jak i artykułów spożywczych, przywłaszczenia i poświadczenia nieprawdy w dokumentach - przekazuje zespół prasowy CBA.

CZYTAJ: Biegły sądowy przyjął ŁAPÓWKĘ! Miał wydać w Poznaniu "pozytywną opinię"

Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy poznańskiej Delegatury CBA w maju 2019 roku, w chwilę po przyjęciu korzyści majątkowej. Postępowanie zostało wszczęte w oparciu o materiały zgromadzone przez funkcjonariuszy Biura. - Ustalenia wskazują, że członkowie rodzin, którzy z różnych powodów nie mogli opiekować się osobami starszymi, lub wymagającymi stałej opieki podejmowali starania o umieszczenie takich osób na oddziale opieki paliatywnej. W tym celu nawiązywali telefonicznie lub osobiście kontakt z ordynatorem - tłumaczy CBA.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy wskazuje, że lekarz w zamian za łapówki, od kilkuset do kilku tysięcy złotych, przyjmował pacjentów na oddział lub przedłużał tam ich pobyt pomimo braku podstaw do przyjęcia konkretnego pacjenta na oddział. Ustalono ponadto, że lekarz przyjmował łapówki w sytuacjach, gdy osobie hospitalizowanej trzeba było przedłużyć pobyt na oddziale, podejmując przy tym działania umożliwiające przedłużenia pobytu pacjentów w szpitalu.

Sonda
Czy dałeś lub przyjąłeś kiedyś łapówkę?
Artur W. przyjął łapówkę? Na kolejnej rozprawie zeznawał jego teść
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE