Leszno: Miała opiekować się dziećmi. Kradła pieniądze z ich skarbonek!

2019-06-06 21:00
Policjanci zatrzymali opiekunkę
Autor: KWP w Poznaniu Policjanci zatrzymali opiekunkę

- Dzielnicowi z Leszna zatrzymali kobietę, która opiekując się dziećmi znajomej, regularnie kradła pieniądze z mieszkania. Zabierała je także ze skarbonek dzieci - podaje Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu. Przez pół roku złodziejka wzbogaciła się w ten sposób o blisko 3 tysiące złotych. Teraz grozi jej nawet 5 lat więzienia.

Podejrzana od kilku miesięcy pomagała swojej znajomej w opiece nad dziećmi. Jak się okazało, jednocześnie podkradała jej zostawioną w mieszkaniu gotówkę. - W pewnym momencie matka zorientowała się, że giną jej pieniądze, również gromadzone w skarbonce oszczędności dzieci - informują policjanci.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że poszkodowana straciła w ten sposób niemal 3 tysiące złotych. We wtorek (4 czerwca) doszło do zatrzymania nieuczciwej opiekunki.

Zobacz także: Wielkopolskie: Włamał się do cudzego domu i... zamieszkał w nim

27-letnia mieszkanka Leszna usłyszała już zarzut kradzieży. Przyznała się do winy. Grozi jej 5 lat pozbawienia wolności.

Śmiertelny wypadek w Poznaniu. Nie żyje 8-latek. ZOBACZ WIDEO:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE