Leszno: Pobicie kontrolerów biletów. Są policyjne dozory [ZDJĘCIA]

2016-07-12 12:50 Redakcja ESKA INFO

Chodzi o sprawę pobicia, do jakiego doszło na początku lipca w szynobusie na terenie dworca kolejowego w Lesznie. 

Do zdarzenia doszło 5 lipca. - (…) pięć młodych osób wracających koleją z wakacji z Boszkowa do Wrocławia zostało poddanych kontroli biletów. Zdarzenie miało miejsce w szynobusie, tuż przed stacją Leszno. Podczas sprawdzania okazało się, że pasażerowie nie posiadają biletów przejazdu. W pierwszej kolejności prosili mężczyzn wykonujących swoje obowiązki służbowe, aby nie karali ich grzywnami. Gdy jednak okazało się, że kara jest nieunikniona, stali się wulgarni i agresywni. Ostatecznie napadli na kontrolerów. Bili ich i kopali po całym ciele. Po otwarciu się drzwi szynobusu na stacji w Lesznie cztery osoby uciekły, a jednego z nich zatrzymali sami pokrzywdzeni  - informuje policja.

Posłuchajcie materiału reporterki Eski, Joanny Haliasz-Kwintkiewicz:


Napastnik został przekazany policji. Pozostałej czwórce (kobiecie i trzem mężczyznom) udało się odjechać pociągiem w kierunku Wrocławia. Ich tożsamość szybko udało się ustalić. Zostali zatrzymani dwa dni później we Wrocławiu.

Zatrzymani to mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska, 17-letnia kobieta i czterech mężczyzn w wieku 18 i 19 lat. - Śledczy ogłosili im zarzut udziału w pobiciu dwóch rewizorów wykonujących czynności służbowe. Pokrzywdzeni na szczęście nie doznali poważnych obrażeń. 7 i 8 lipca br. Prokuratura Rejonowa w Lesznie na wniosek Policja zastosowała wobec czterech podejrzanych policyjne dozory połączone z zakazem kontaktowania się między sobą. Grozi im teraz nawet 3 lata więzienia - informuje policja.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE