Leszno: Przez rok okradała pacjentów?! Prokuratura stawia ponad 50 zarzutów!

2021-10-20 22:23
Lekarka
Autor: Shutterstock

Skandal w Lesznie (woj. wielkopolskie). 30-letnia kobieta zatrudniona w jednej z miejskich przychodni medycznych pobierała od pacjentów pieniądze, których nie wprowadzała do systemu fiskalnego. Tym samym, od 50 osób pobrała "na lewo" blisko 40 tysięcy złotych. Usłyszała ponad 50 zarzutów.

Na swoich pacjentach "na lewo" zarobiła ponad 40 tysięcy złotych. Według prokuratury, 30-letnia kobieta zatrudniona w jednej z przychodni medycznych w Lesznie nie wprowadzała pieniędzy do systemu fiskalnego i zabierała kwoty dla siebie. - Niekiedy otrzymane od pacjenta pieniądze, najczęściej w kwotach kilkusetzłotowych, zabierała dla siebie – komentuje ficer prasowa policji w Lesznie asp. szt. Monika Żymełka.

Zobacz też: Szklarnia: Wybiegł z auta na pole kukurydzy. 34-latek był poszukiwany

Leszczyńscy mundurowi z sekcji walki z przestępczością gospodarczą dodają, że kobieta działał w ten sposób od wiosny 2019 do lata 2020 roku. - Łącznie przywłaszczyła prawie 40 tys. zł, pobierając pieniądze od ponad 50 osób. Należy jednak dodać, że usługi pacjentów były realizowane zgodnie ze złożonym zleceniem i opłatą - podsumowuje policjantka.

Jasnowidz Jackowski ostrzega! Przerażająca przepowiednia o nalocie. To stanie się w nocy

Na początku tego miesiąca (październik 2021) podejrzana 30-latka usłyszała 53 zarzuty popełnienia przestępstw polegających na przywłaszczeniu powierzonych pieniędzy. Żymełka podała, że w środę (20.10.2021) do Prokuratury Rejonowej w Lesznie trafił akt oskarżenia przeciwko byłej już pracownicy przychodni, która dobrowolnie poddała się karze.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE