Marek Jakubowski

i

Autor: PAWEL JASKOLKA / SUPER EXPRESS

Smutne wiadomości

Łzy i rozdarte serca po śmierci wspaniałego nauczyciela. "Najlepszy z najlepszych"

2023-08-14 16:22

W wieku 65 lat zmarł Marek Jakubowski, nauczyciel i opiekun w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych w Owińskach. - Z rozdartymi z bólu sercami, dzielimy się wiadomością o jego nagłej śmierci - napisali przedstawiciele ośrodka. Internauci wspominają go jako wspaniałego, chętnego do pomocy człowieka.

Na Marka Jakubowskiego wielu mówiło "Kuba". Społeczność Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Owińskach nie waha się o nim mówić jako "najlepszym z najlepszych". - Wizjoner, tyflopedagog, inicjator tysięcy działań, wychowawca pokoleń dzieci niewidomych, nauczyciel, człowiek zawsze gotowy do pracy na rzecz środowiska osób niewidomych, skromny, dobry człowiek i nasz serdeczny przyjaciel, który sercem i duszą związany był z Ośrodkiem dla Dzieci Niewidomych w Owińskach - czytamy na stronie ośrodka na Facebooku.

- Odejście „Kuby” to dla nas i całego środowiska osób z dysfunkcją wzroku w Polsce i na świecie, ogromna strata i bardzo bolesne doświadczenie. Dziś nasze współczucie kierujemy do wszystkich, których ta śmierć dotknęła, łącząc się w smutku - przekazuje dyrekcja SOSW dla Dzieci Niewidomych w Owińskach.

Nie żyje Marek Jakubowski. Internauci wspominają nauczyciela

Pod wpisem dyrekcji ośrodka pojawiło się mnóstwo komentarzy. - Wspaniały człowiek z wielką wiedzą i darem opowiadania - napisał pan Nikodem. - Wspaniały człowiek, najlepszy z najlepszych. Jego serce było dla nas wszystkich - dodaje pani Edyta. - Wyjątkowy człowiek pełen pasji i zaangażowania - wspomina pani Agnieszka.

- Pustkę po Marku Jakubowskim w SOSW dla Dzieci Niewidomych w Owińskach nikt nie będzie w stanie wypełnić - napisał starosta poznański Jan Grabkowski. Nasza redakcja przyłącza się do wyrazów współczucia, kierowanych w kierunku bliskich pana Marka. Dyrekcja ośrodka zapewnia, że poinformuje o uroczystościach pogrzebowych. Została utworzona specjalna grupa na Facebooku, na której można pożegnać wybitnego nauczyciela.

Sonda
Wierzysz w życie po śmierci?
Groby rodzinne znanych aktorów. Opania, Fronczewski, Kondrat, Olbrychski. Niezapomniani