Mają ZABIĆ wilki, które grasują pod Poznaniem. Władze ZOO ruszają na ratunek

2021-03-05 11:22 bm
Mają ZABIĆ wilki, które grasują pod Poznaniem. Władze ZOO ruszają na ratunek
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Mają ZABIĆ wilki, które grasują pod Poznaniem. Władze ZOO ruszają na ratunek

Kilka dni temu pojawiła się oficjalna zgoda na odstrzelenie kilku wilków, które grasują pod Poznaniem. Zgodę wydała Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska. Nie zgadzają się z tym przedstawiciele Nowego ZOO w Poznaniu, którzy chcą uratować wilki. Czy jest na to szansa?

W ostatnim czasie wilki atakowały gospodarstwa w okolicach Poznania. Najbardziej niebezpiecznie jest w okolicach Swarzędza, gdzie grasuje wataha czterech wilków, która zagryzła wiele psów. W związku z tym władze gminy złożyły wniosek z prośbą o odstrzał tych osobników, a Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska przychyliła się do niego.

Władze poznańskiego Ogrodu Zoologicznego przyglądają się tej sytuacji i zapowiedziały, że chcą pomóc wilkom.

- We współpracy z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska, Panią Dr hab. Sabiną Pierużek-Nowak (Stowarzyszenie Dla Natury "Wilk"), polskimi i zagranicznym ośrodkami rehabilitacji, NGOS i cudownymi ludźmi dobrej woli, jeśli uda się uzyskać czas od Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, spróbujemy odłowić młode wilki - przekazała Ewa Zgrabczynska, dyrektor Ogrodu Zoologicznego w Poznaniu.

Podkreśliła ona, że ZOO w Poznaniu ocala, chroni, a tym samym stoi po stronie życia i natury.

Pod Wałbrzychem mieszkają trzy młode wilki
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE