Pod Poznaniem będą STRZELAĆ do wilków! Czy to zgodne z prawem?

2021-03-03 13:41 bm
Pod Poznaniem będą STRZELAĆ do wilków! Czy to zgodne z prawem?
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Pod Poznaniem będą STRZELAĆ do wilków! Czy to zgodne z prawem?

Wilki w Polsce są pod ochroną. Okazuje się, że pod Poznaniem będzie można do nich strzelać. To jednorazowa sytuacja, a zgodę wydała Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska. Dlaczego? Sprawę opisujemy w poniższym artykule.

W ostatnim czasie wilki atakowały gospodarstwa w okolicach Poznania. Tak było chociażby w Szczepankowie, gdzie zwierzę przeskoczyło przez płot i zaatakowało psa. Wszystko nagrała przydomowa kamera. Najbardziej niebezpiecznie jest w okolicach Swarzędza, gdzie grasuje wataha czterech wilków. W związku z tym władze gminy złożyły wniosek z prośbą o odstrzał tych osobników. W ostatnich tygodniach wilki zagryzły tam kilka psów. Jak informuje "Gazeta Wyborcza", Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska przychyliła się do tego wniosku. Decyzja została uzasadniona względami bezpieczeństwa mieszkańców i zwierząt domowych.

W najbliższym czasie odstrzelone mają zostać cztery wilki. Prawdopodobnie są one zakażone świerzbowcem, czyli poważną chorobą. Zwierzęta mają poranione łapy i wypada im sierść. Odstrzelenie ma też pomóc w ochronie innych osobników.

Należy pamiętać, że wilki w Polsce są pod ochroną. Sytuacje związane z odstrzeleniem tych zwierząt zdarzają się bardzo rzadko.

Wilk chciał zjeść fotopułapkę
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE