Mały chłopiec ma SEPSĘ MENINGOKOKOWĄ! Walczy o życie w ostrowskim szpitalu

2020-01-24 11:51 EIPOZ
Szpital
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe

1,5-roczny chłopiec trafił do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. Stwierdzono u niego sepsę meningokokową. Trwa walka o jego życie! Matka dziecka wystosowała dramatyczny apel!

1,5-roczny chłopiec z podostrowskiej miejscowości trafił do szpitala. Lekarze zdiagnozowali u niego sepsę meningokokową. - Dziecko przebywa na Oddziale Intensywnej Terapii dla dzieci. Jego stan jest krytyczny - przekazał lek. Adam Stangret, z ostrowskiego szpitala w rozmowie z portalem wlkp24.info.

Lokalny portal informuje, że trwa walka o życie dziecka. Choroba, którą ma chłopiec może w ciągu 24 godzin doprowadzić do śmierci! Mama dziecka za pośrednictwem portalu ostrow24.tv zwróciła się z prośbą o modlitwę.

Meningokoki

Meningokoki są groźne dla dzieci do 5. roku życia. Choroba przebiega bardzo szybko, choć początkowe objawy są podobne do przeziębienia. Do zakażenia dochodzi droga kropelkową, a najczęściej zarażają się dzieci w żłobkach czy też przedszkolach. Według ekspertów najskuteczniejszą metodą obronną przed tą zabójczą chorobą są szczepienia ochronne.