Martwe węże zakopane w worku pod Poznaniem. Policja szuka właściciela i prosi o pomoc!

i

Autor: Policja Poznań

Makabryczne znalezisko

Martwe węże zakopane w worku pod Poznaniem. Policja ujawnia szokujące szczegóły. "Różny stopień rozkładu" [WIDEO]

2023-01-30 15:28

Policjanci z Tarnowa Podgórnego wyjaśniają sprawę 8 martwych węży znalezionych przez spacerowicza na leśnej drodze. Z opinii eksperta wynika, że gady ktoś musiał udusić. Policjanci poszukują właściciela gadów, ich hodowcy lub osób, które mają informacje w tej sprawie.

Martwe węże zakopane w worku pod Poznaniem

Martwe węże w Tarnowie Podgórnym

O zdarzeniu poinformowała w poniedziałek, 30 stycznia mł.asp. Marta Mróz z poznańskiej policji. Jak podała, gady zostały zauważone 12 stycznia przez spacerowicza na ogólnodostępnej działce w rejonie ulicy Chlebowej w Tarnowie Podgórnym. Zwierzęta były schowane w czarnym worku i zakopane w ziemi.

- Po przeprowadzeniu oględzin miejsca znalezienia zwierząt oraz wykonaniu sekcji przez biegłego lekarza weterynarii ustalono, że były to węże dusiciele – rodzaju pyton oraz boa mające od 3 do 6 metrów długości. Znajdowały się w różnym stadium rozkładu, a jak wynika z opinii eksperta, przyczyną ich śmierci było uduszenie – podkreśliła Mróz.

Sprawę bada policja

Wyjaśnieniem sprawy zajmują się policjanci z Komisariatu Policji w Tarnowie Podgórnym. Jak wskazała Mróz, „policjanci prowadzą w tej sprawie dochodzenie w związku z naruszeniem przepisów Ustawy o ochronie zwierząt. Sprawcy, za ich uśmiercenie może grozić nawet do 3 lat więzienia”.

Dodała, że śledczy proszą o kontakt wszystkie osoby, które mają informacje dotyczące właściciela węży, ich hodowcy lub mogą pomóc w ustaleniu jego tożsamości.

Z policjantami z Tarnowa Podgórnego można się w tej sprawie skontaktować pod numerem tel. 47 77 148 62 - prowadzący sprawę, 47 77 148 60 lub 112.

Sonda
Czy uważasz, że uda się ustalić właściciela węży?
Rolnicy. Podlasie. Karmienie zwierząt i dynia pierwyj sort

Odwiedziliśmy z mikrofonem dom dla osieroconych zwierzaków.

Co zrobić, kiedy spotykamy w lesie samotnego malucha? POSŁUCHAJ!

Listen on Spreaker.