Masowe kontrole policji w Wielkopolsce! Znamy ich powód

2019-11-19 13:27 BM
Kontrola policyjna
Autor: policja.pl Kontrola policyjna

Zanieczyszczenie powietrza jest bardzo duże. To powód, przez który odbywać się będą wzmożone kontrole policji w Poznaniu i Wielkopolsce. W ramach akcji "SMOG" na ulice wyjadą radiowozy wyposażone w specjalne mierniki spalin oraz dymomierze, a samochody, które nie spełniają obowiązujących prawem norm zostaną wyłączone z użytkowania.

Działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą "SMOG" odbędą się w środę, 20 listopada na drogach w Poznaniu, Wielkopolsce i całym kraju.

- Funkcjonariusze zwrócą uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem, jednak nadrzędnym celem będzie eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie, wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego - zapowiada Komenda Główna Policji.

Policjanci będą wyposażeni w dymomierze oraz analizatory spalin, dzięki którym zbadają emisję spalin zatrzymanych pojazdów. Akcja ma również charakter informacyjno-edukacyjny. Niesprawne samochody przyczyniają się bowiem do pogorszenia jakości powietrza. Mundurowi będą przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to również "zasługa" niesprawnych technicznie pojazdów emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności.