Mateusza brutalnie zamordowano dwa tygodnie przed osiemnastką! W tle konflikt o pieniądze

i

Autor: archiwum prywatne Mateusza brutalnie zamordowano dwa tygodnie przed osiemnastką! W tle konflikt o pieniądze

Zamordował 17-letniego Mateusza dla 50 złotych?! Matka rozpoznała skatowane dziecko po tatuażu

2022-02-09 15:38

To nie było pobicie, ale brutalne morderstwo! Prokuratura Rejonowa w Gnieźnie postawiła 19-letniemu Dawidowi F. zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Student Politechniki Poznańskiej skatował młodszego o dwa lata kolegę - 17-letniego Mateusza Haremzę. Zabity chłopak dwa tygodnie później miał świętować swoją osiemnastkę.

Była połowa listopada 2021 roku. Mateusz, zaradny młody chłopak ze smykałką do elektroniki i komputerów, powiedział mamie, że wieczorem idzie do kolegi z klasy. - Miałam go od niego odebrać autem, ale ostatecznie powiedział, że do domu przywiezie go inny kolega, Dawid - opowiada Marta Wiącek, mama Mateusza. Chłopak nie wracał jednak długo do domu. Zdenerwowana kobieta próbowała się przez całą noc z nim skontaktować. Bezskutecznie… Dopiero rano została wezwana do szpitala. Mateusz - jej ukochany syn - walczył o życie. Karetką został przewieziony do Poznania, gdzie od razu trafił na stół operacyjny. Pani Marta opowiada, że Mateusz był tak skatowany, że był nie do rozpoznania. - Poznałam własnego syna po tatuażu - opowiada zrozpaczona kobieta. Mateusz miał zmasakrowaną głowę i twarz. Niestety chłopaka nie udało się uratować. Zmarł dokładnie o 16:45 - o tej samej godzinie, w której się urodził. Dwa tygodnie później miał świętować swoje osiemnaste urodziny. Miał już zamówiony tort, zaproszeni byli już goście...

Zobacz także: Maciek osierocił trójkę dzieci. Ten gest kolegów kierowcy rozrywa serce! [WIDEO]

Śmierć 17-letniego Mateusza Haremzy

Co wydarzyło się feralnej nocy w domu Dawida F.? Dlaczego między dobrymi kolegami doszło do awantury i dlaczego Dawid F. skatował Mateusza? Śledczy właśnie zaostrzyli zarzuty podejrzanemu. Dawid F. pierwotnie usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Dziś prokuratura nie ma wątpliwości: to było zabójstwo i to ze szczególnym okrucieństwem.

- Podejrzany przez dłuższy czas uderzał pokrzywdzonego w głowę i twarz i kontynuował to mimo bezbronności ofiary - tłumaczy Małgorzata Rezulak-Kustosz z Prokuratury Rejonowej w Gnieźnie.

Mateusz Haremzę zginął przez 50 złotych?

Prokuratura wciąż prowadzi śledztwo i na jeszcze wiele pytań musi znaleźć odpowiedzi. Ważny jest między innymi motyw działania Dawida F. W ustaleniach śledczych pojawił się między innymi konflikt o pieniądze, a dokładnie o 50 złotych. - Wszystko sprawdzamy i ustalamy - mówi Małgorzata Rezulak-Kustosz. Dawidowi F. za to co zrobił grozi nawet dożywotnie więzienie.

Zobacz zdjęcia: Mateusza brutalnie zamordowano dwa tygodnie przed osiemnastką! W tle konflikt o pieniądze

Sonda
Jaka kara powinna być za morderstwo?
Tragedia w Kielcach, przy ul. Chrobrego. Rzeźnik zabił żonę, sam wyskoczył przez okno z czwartego piętra
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE