Muzeum Pałac w Rogalinie: Wkrótce otwarcie! [ZDJĘCIA, WIDEO]

2015-06-10 10:36 Marta Glanc
Na zwiedzających czekają niezwykłe widoki...
Autor: fot. Movlab Studio/ Pałac w Rogalinie Facebook Na zwiedzających czekają niezwykłe widoki...

Zakończyły się prace remontowe rogalińskim pałacu. Już 16 czerwca muzeum zostanie otwarte dla zwiedzających. Rewaloryzacja obiektu trwała ponad dwa lata.

30 maja, tego roku, odbyło się uroczyste zakończenie prac remontowanych z udziałem ówczesnego Prezydenta Bronisława Komorowskiego oraz Minister Kultury, prof. Małgorzaty Omilanowskiej. Inwestycję udało się zrealizować dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej w wysokości 26 mln złotych. Pałac w Rogalinie od 1949 roku jest oddziałem Muzeum Narodowego w Poznaniu.

- Oddanie do użytku po wieloletnim remoncie rezydencji w Rogalinie to nie tylko wielki dzień dla polskiego państwa, dla Wielkopolski, dla rodu Raczyńskich, ale także dla polskiego muzealnictwa i polskiej historii sztuki. Rogalin to jedna z najlepszych realizacji architektonicznych, jakie mamy na ziemiach polskich - mówiła minister Omilanowska na otwarciu.

Uroczystość oficjalnego otwarcia uświetniła również Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Małgorzata Omilanowska.Posted by Muzeum Pałac w Rogalinie on 8 czerwca 2015


Inwestycja objęła całościową rewaloryzację oraz modernizację zabytkowych budynków i historycznych wnętrz pałacu. Remont trwał 2,5 roku podczas których wykonano prace budowlano-konserwatorskie. Oprócz budynków odnowiono także nawierzchnię alei parku oraz bruk kwaterowy przed pałacem. Powstał także system informatyczno-multimedialny składający się z portalu internetowego, przewodników oraz strefy konferencyjno-edukacyjny.

W Muzeum Pałac w Rogalinie właśnie zakończyły się prace remontowe i od 16 czerwca to niezwykłe miejsce będzie znowu dost...Posted by City of Poznan on 9 czerwca 2015


Wyniki prac będziemy mogli podziwiać już od 16 czerwca.  Tymczasem zapraszamy do obejrzenia krótkiej prezentacji wideo: