Napad na taksówkarza w Gnieźnie! Agresorzy byli wyjątkowo brutalni

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne

Próbowali go udusić

Napad na taksówkarza w Gnieźnie! Agresorzy byli wyjątkowo brutalni

2023-02-07 10:11

Wstrząsające doniesienia z wielkopolskiego Gniezna! Kilka dni temu doszło tam do napadu na taksówkarza. Mężczyzna był najpierw znieważany, a następnie został zaatakowany przez dwóch napastników - wyjaśnia Radio ESKA w Poznaniu.

Koszmar w Gnieźnie! Dwaj mężczyźni pobili taksówkarza

Do zdarzenia doszło w piątek (3 lutego) po godz. 20:00. Dwóch mężczyzn wsiadło na ulicy Biskupińskiej w Gnieźnie do taksówki.

- Zamówili kurs na ulicę Wrzesińską. Gdy zbliżali się do miejsca docelowego stwierdzili, że je zmienią nie podając konkretnego adresu, pod adresem taksówkarza zaczęły płynąć zniewagi, mężczyźni zaczęli grozić mu pobiciem i zabiciem - opowiadają policjanci z KPP Gniezno.

Jak wyjaśnia Radio ESKA, taksówkarz postanowił wysadzić klientów w okolicy stacji paliw na ulicy Wrzesińskiej. - Gdy tylko pojazd się zatrzymał a taksówkarz poprosił o uregulowanie opłaty za kurs i opuszczenie auta mężczyźni napadli na niego bijąc go oraz próbując udusić - dodają policjanci.

Wszystko działo się na oczach świadków, którzy wezwali na miejsce policję i próbowali pomóc pokrzywdzonemu.

- Przybyli na miejsce funkcjonariusze w pobliżu stacji zatrzymali dwóch napastników. Jeden z nich to 62-letni mieszkaniec Gniezna, drugi 47-letni mieszkaniec gminy Niechanowo. Podczas wykonywania czynności sprawcy znieważali interweniujących policjantów - mówią mundurowi.

Śledczy przedstawili im zarzuty dotyczące pobicia taksówkarza i znieważenia funkcjonariuszy. Grozi im do 3 lat więzienia.

Sonda
Czy Twoim zdaniem praca taksówkarza jest niebezpieczna?
Pobicie na Starym Mieście w Olsztynie. Policja szuka sprawcy