Nastolatka z KORONAWIRUSEM wypisana ze szpitala. Będzie się leczyć w domu!

i

Autor: Paweł Jaskółka

Nastolatka z KORONAWIRUSEM wypisana ze szpitala. Będzie się leczyć w domu!

2020-03-23 13:15

W Poznaniu zakażona koronawirusem jest 17-letnia dziewczyna. Po wizycie w szpitalu zakaźnym, została odesłana do domu. Tam przechodzić będzie kwarantannę. - Domownicy muszą zachować reżim sanitarny i także przebywają na ścisłej kwarantannie - mówi Cyryla Staszewska, rzecznik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu.

W sobotę Ministerstwo Zdrowia informowało o kolejnych przypadkach zakażenia w Wielkopolsce. Jedną z osób ze zdiagnozowanym zakażeniem Sars-Cov-2 jest dziecko.

Sanepid wyjaśnia, że chodzi o nastolatkę z powiatu poznańskiego. - Jej stan był dobry, więc szpital zdecydował się, że została wypisana do domu - mówi Staszewska, która dodaje, że dziewczyna wraca do domu i tam musi odbyć kwarantannę. - Musi być odizolowana od reszty rodziny - mówi Staszewska i wyjaśnia, że także rodzinna od dnia pozytywnego wyniku testu przebywa na kwarantannie.

Do tej pory w Wielkopolsce wiemy o 37 zachorowaniach na Covid-19. Dwie osoby zmarły.

Koronawirus w Polsce

Łącznie w Polsce jest zakażonych jest blisko 684 osób. Najnowsze doniesienia z kraju i ze świata można śledzić w naszej RELACJI NA ŻYWO. Ponadto polecamy naszą mapę online. Znajdują się na niej wszystkie potwierdzone przypadki w Polsce.

Posłuchaj, jak można zarazić się koronawirusem. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Koronawirus Raport
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE