Imieniny Ulicy Święty Marcina 2016

i

Autor: Zenon Kubiak/ESKA INFO Poznań Imieniny Ulicy Święty Marcina 2016

Organizatorzy nie mieli wyjścia

Nie będzie hucznych imienin w Poznaniu! Znaleziono jednak alternatywę

2022-09-19 13:02

Huczne Imieniny Ulicy Święty Marcin to jedna z największych tradycji w Poznaniu. 11 listopada świętowali nie tylko mieszkańcy stolicy Wielkopolski, ale także wielu turystów, którzy przyjeżdżali tego dnia. W tym roku zostały one odwołane! O szczegółach poinformowało Centrum Kultury Zamek.

Imieniny Ulicy Święty Marcin odwołane

11 listopada kojarzy się mieszkańcom Poznania przede wszystkim z rogalami świętomarcińskimi i hucznymi Imieninami Ulicy Święty Marcin. Tego dnia tysiące mieszkańców miasta bawiło się w okolicach ul. św. Marcin. Wielkie zainteresowanie budził m.in. barwny korowód, którego w tym roku nie będzie. - W tym roku jesteśmy zmuszeni do przeniesienia imprezy w inne miejsce. Trwający od kilku miesięcy gruntowny remont śródmieścia, sparaliżował komunikacyjnie zarówno główną przestrzeń, na której odbywało się wydarzenie, jak i całą okolicę. Nasze próby rozwiązania tej sytuacji napotykały kolejne przeszkody wynikające z coraz większego rozmachu planowanych inwestycji - informuje Centrum Kultury Zamek.

Najlepszy Koncert Świata 2022 Poznań. Zobacz wideo z imprezy VOX FM

Przedstawiciele CK Zamek mają nadzieję, że już w przyszłym roku uda się zorganizować imprezę w tradycyjnym miejscu. Odwołanie wydarzeń z 11 listopada nie oznacza, że w Poznaniu nic się nie będzie działo. - W tej sytuacji, z ogromnym żalem podjęliśmy decyzję o jednorazowym odwołaniu Imienin, zapraszając gości na Dni Świętomarcińskie realizowane na Placu Kolegiackim, Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta, w Parku Chopina, a także w naszej siedzibie – Centrum Kultury ZAMEK, gdzie pierwsze świętomarcińskie wydarzenia rozpoczną się już przed 11 listopada - mówią.

Dokładny program Dni Świętomarcińskich nie jest jeszcze znany. Wiadomo, że na niego złożą się: Kiermasz Świętomarciński, plenerowe koncerty, prezentacje niosących pomoc aktywistów oraz wydarzenia performatywne.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE