NIE dla likwidacji Toru Poznań! Szykują się protesty [AUDIO]

2015-06-10 16:18 Marta Glanc
Nad przyszłością toru zastanawia się m.in. prezydent Jacek Jaśkowiak
Autor: fot. Medrzej/ Creative Commons Attribution-Share Nad przyszłością toru zastanawia się m.in. prezydent Jacek Jaśkowiak

Założyciele portalu Klucze Do Miasta organizują akcję demonstracyjną przeciwko likwidacji Toru Poznań. Za jego usunięciem opowiadają się m.in. mieszkańcy Ławicy oraz Przeźmierowa, którym przeszkadza hałas.  

W najbliższą sobotę (13 czerwca), o godzinie 15:30 spod Centrum Handlowego M1 w Poznaniu wyruszy specjalny przejazd. Zaproszeni są wszyscy zmotoryzowani, którzy chcą pokazać, że zależy im na tym, aby Tor Poznań nadal istniał. Uczestnicy będą demonstrować przeciwko jego likwidacji, która jest obecnie rozważana. Przejazd skończy się przed Stadionem przy ul. Bułgarskiej. Posłuchaj, co mówią o akcji organizator, Michał Puchalski w rozmowie z Romualdem Kłosowskim:


Nad przyszłością toru zastanawia się prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, Robert Werle - prezes Automobilklubu Wielkopolski oraz Romuald Szaj, prezes Zarządu Poznańskiego Towarzystwa Cyklistów. Od kilkudziesięciu już lat trwają spory o Tor Poznań - część mieszkańców, zwłaszcza zachodniej części Poznania, chce likwidacji tego miejsca. Nie brakuje też zwolenników toru.

Pamiętacie jeszcze naszą wspaniałą akcję?!ZAPRASZAMY 13 czerwca w sobotę na parking M1 w Poznaniu gdzie kolejny raz...Posted by Klucze Do Miasta Poznań on 9 czerwca 2015


Prezydent Poznania zapewnia, że nie chce likwidacji Toru Poznań, lecz myśli nad zmianą jego lokalizacji. Jego zdaniem Tor Poznań generuje spory hałas, uciążliwy dla mieszkańców.

Sobotni przejazd to nie pierwsza akcja zwolenników Toru Poznań. Wciąż zbierane są podpisy w obronie tego miejsca.