Nie płacisz abonamentu RTV? Możesz mieć KŁOPOTY! Ruszyły kontrole!

2020-02-24 14:14 EIPOZ
Nie płacisz abonamentu RTV? Możesz mieć KŁOPOTY! Ruszyły kontrole!
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe

Abonament telewizyjno-radiowy powinien być opłacany przez większość Polaków. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna. Blisko 2/3 Polaków tego nie robi i teraz muszą liczyć się z dużymi karami finansowymi. Właśnie ruszają kontrolę pocztowców, którzy sprawdzają czy płacisz abonament RTV.

Abonament RTV powinny płacić wszystkie osoby, które posiadają w domu telewizor lub radio. W praktyce zdecydowana większość osób go nie płaci. To nie podoba się władzom i do drzwi lada moment mogą zapukać kontrolerzy, którzy sprawdzą czy posiadamy w domu taki sprzęt.

Pracownicy Poczty - Polskiej pilnują obowiązku rejestracji odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych. Kontrolerzy muszą pokazać upoważnienie do wykonywania czynności kontrolnych, a na żądanie kontrolowanego, również dowód osobisty. Osoba kontrolowana powinna okazać dowód potwierdzający rejestrację odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych. Jeżeli w mieszkaniu znajduje się niezarejestrowany odbiornik, na jego właściciela nałożona zostanie kara w wysokości 30-krotności miesięcznej opłaty abonamentowej, czyli 681 złotych.

Nie ma jednak obowiązku wpuszczenia kontrolera do mieszkania. W przypadku gdy, odmówimy wpuszczenia kontrolera do swojego domu pracownik Poczty Polskiej stworzy wtedy odpowiedni protokół i przyjdzie w innym terminie. W Polsce ukaranych zostało już 9,5 tysiąca osób.

Ile wynosi abonament RTV w Polsce?

  • Abonament RTV - miesiąc - 22,70 zł (za samo radio - 7 zł)
  • Abonament RTV - dwa miesiące - 44,05 zł (za samo radio - 13,60 zł)
  • Abonament RTV - trzy miesiące - 65,35 zł (za samo radio - 20,15 zł)
  • Abonament RTV - sześć miesięcy - 129,40 zł (za samo radio - 39,99 zł)
  • Abonament RTV - rok - 245,15 zł (za samo radio - 75,60 zł)
Bolid poznańskich studentów

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.