Nie żyje doświadczony policjant z Kórnika. "Zawsze służył radą i pomocą"

2020-11-26 12:59 bm
Nie żyje doświadczony policjant z Kórnika. Zawsze służył radą i pomocą
Autor: KMP Poznań Nie żyje doświadczony policjant z Kórnika. "Zawsze służył radą i pomocą"

Nie żyje asp. sztab. Tomasz Malusiak. Doświadczony funkcjonariusz policji przez całe życie pracował na komisariacie w Kórniku. Wzruszające pożegnanie opublikowano na stronie Komendy Powiatowej Policji w Poznaniu.

Asp. sztab. Tomasz Malusiak zmarł w środę (18 listopada). Na początku miesiąca trafił do Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. J. Strusia w Poznaniu. Był zakażony koronawirusem. Mundurowy pozostawił pogrążonych w bólu członków rodziny, przyjaciół i kolegów z Policji, w której służył przez 17 lat.

- Asp. sztab. Tomasz Malusiak służbę rozpoczął 25 marca 2003 r. w Zespole Patrolowo - Interwencyjnym w Komisariacie Policji w Kórniku. Od początku swojej służby związany był z tą jednostką. Służył w niej przez ponad 17 lat, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców tego miasta. Był doświadczonym i cenionym policjantem. Młodszym koleżankom i kolegom zawsze służył radą i pomocą - czytamy w pożegnaniu na stronie KMP w Poznaniu.

Asp. sztab. Tomasz Malusiak miał 49 lat. Ostatnie pożegnanie odbędzie się w piątek (27 listopada) o godz. 12:00 w Kościele Św. Józefa w Środzie Wielkopolskiej, a o godz. 13.00 na Cmentarzu Komunalnym.

Wzruszające wyznanie żony zmarłego policjanta