Nie żyje młody doktor UAM. Zginął w tragicznym wypadku

2021-09-09 9:47
Nie żyje młody doktor UAM. Zginął w tragicznym wypadku
Autor: SWFiS UAM Poznań Nie żyje młody doktor UAM. Zginął w tragicznym wypadku

Nie żyje doktor Mateusz W. (37 l.). Był on dyrektorem Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UAM w Poznaniu. Ponadto trenował florecistów. Zginął śmiercią tragiczną. To prawdziwa klątwa nad wykładowcami UAM, bowiem kilka dni temu zginął dr Bartosz W.

W środę (8 września) biuro prasowe UAM poinformowało o śmierci dr Mateusza W. Dyrektor Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UAM zginął śmiercią tragiczną. Miał 37 lat. - Dziś serce nam pękło - napisali jego koledzy. Udało nam się potwierdzić, że 37-latek zginął w dramatycznym wypadku na autostradzie A2, w którym uczestniczyły trzy ciężarówki i samochód osobowy.

Mateusz W. od wielu lat związany był z floretem. Trenował on zawodników KU AZS UAM Poznań oraz Muszkieterów Warty Poznań. Ponadto był członkiem KS Warty Poznań i sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski florecistek. Od kilku lat pełnił też funkcję dyrektora SWFiS. Za pracę w charakterze trenera, w latach 2015, 2016, 2017, 2018, 2019 oraz 2020 otrzymał Nagrodę Ministra Sportu i Turystyki „Za wybitne osiągnięcia w pracy szkoleniowej”. Został również trzykrotnie nagrodzony (nagroda zespołowa) przez Rektora UAM. W roku 2019 odebrał również „Medal 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego”.

To już kolejna tragiczna śmierć wśród wykładowców UAM w Poznaniu. We wtorek (31 sierpnia) zginął dr Bartosz W.. Był on pracownikiem Zakładu Geografii Rolnictwa i Wsi na Wydziale Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. 32-latek zginął w wypadku samochodowym dzień przed swoim ślubem.

Śmiertelny wypadek samochodowy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE